'Koeman brengt de mystiek terug' Dani maakt zijn mooiste Ajax-doelpunt ooit in de Champions- Leaguewedstrijd tegen zijn huidige club Atlético Madrid. Maar vergeten werd hij niet. Niet door de spelers en de fans en ook niet door Louis van Gaal en Morten Olsen, zijn eerste twee trainers bij Ajax. Onder hen kreeg Dani de gelegenheid om te laten zien wat hij kon. 'Mijn eerste jaar was dan ook geweldig. Ik speelde niet alleen enkele goede wedstrijden en scoorde belangrijke treffers, we haalden ook nog eens de halve finale van de Champions League. Een jaar waarin ik enorm veel heb geleerd.' Ook op zijn tweede jaar kijkt Dani graag terug. 'Onder Morten Olsen speelde ik ineens zo'n tien wedstrijden achter elkaar in de basis, omdat Ronald de Boer een tijdje geblesseerd was. I enjoyed it very much that time. Zo vergeet ik natuurlijk ook nooit meer de Champions- Leaguewedstrijd tegen Glasgow Rangers. Mijn beste wedstrijd ooit die ik voor Ajax speelde. Ik scoorde toen twee keer met Foto's: Louis van de Vuurst mijn hoofd en maakte bijna nog een derde. Een geweldige avond. Ik denk ook graag terug aan die memorabele avond in Madrid toen ik dat prachtige doelpunt maakte tegen Atlético. De supporters hebben het er hier nog altijd over. Het was dan ook een fantastisch doelpunt, one that happens once in a lifetime. Die treffer, onderkant lat, was mijn mooiste bij Ajax, gevolgd door mijn allereerste, die tegen FC Twente.' Maar die momenten bleken in de twee jaren daarna dus zeldzaam. Zoals ook de resultaten tegenvielen. Voor Dani uiteindelijk een reden om zijn geliefde Amsterdam met pijn in zijn hart te verlaten. 'Toen Co Adriaanse kwam, had ik de keus: blijven of vertrekken. Maar met al die veranderingen - een nieuwe coach en veel nieuwe spelers - had ik zo mijn bedenkingen. Bovendien vond ik dat ik aan Onder Morten Olsen speelde ik ineens zo'n tien wedstrijden achter elkaar in de basis iets anders toe was. Dit was dan ook hét moment om aan een nieuw hoofdstuk van mijn leven te beginnen en terug te keren naar Portugal.' Soms, zo geeft Dani toe, heeft hij er spijt van dat hij Ajax heeft verlaten. 'Zeker als ik terugkijk op mijn eerste twee jaar, die waren gewoon perfect. Bovendien kwam ik er bij Benfica achter dat Ajax echt een unieke club is. Eentje die in mijn ogen een voorsprong heeft van zo'n tien jaar op de meeste clubs in Europa. Het is één grote familie. Een club ook met mystiek. Een wereld van verschil met Benfica.' Ook in Madrid blijft Dani Ajax intensief volgen. 'Ik heb dit seizoen enkele wedstrijden van ze op tv gezien en ik moet zeggen: het gaat weer de goede kant op. Het team is weliswaar nog erg jong, maar ik denk dat Chivu en Van der Vaart de toekomstige leiders kunnen worden van een nieuwe en goede generatie voetballers. Bovendien hebben ze er bij Ajax goed aan gedaan om Koeman als trainer aan te trekken. Hij brengt de mystiek weer terug. Koeman is ook meer dan een trainer, hij is tevens een echte leider. Ik denk dan ook dat Ajax in twee, drie jaar weer terug is waar het hoort: aan de top.' AJAX MAGAZINE APRIL 2002 117

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 117