nazomer van 2000 door de achterdeur. Met de staart tussen de benen vertrok het grote, maar weerbarstige talent naar Benfica. Weg van het onrecht dat hem in zijn ogen was aangedaan, weg van al die hardnekkige geruchten over zijn vermeende drank- en drugsgebruik. 'Maar,' zegt Dani, die al die verhalen blijft ontkennen, 'het is niet zo dat ik niet graag terugdenk aan mijn periode bij Ajax. Integendeel, ik vond het juist prachtig in Amsterdam. Ik heb grote wedstrijden gespeeld en met grote spelers gevoetbald. Dat pakken ze niet meer van me af. Bovendien ben ik technisch en vooral tactisch veel beter geworden. So Ajax will always be in my heartIk zal de club, de spelers, de fans, de Arena en mensen als Bobby Haarms, David Endt en natuurlijk Sjakie Wolfs dan ook nooit vergeten! Never. Zij, plus de vele vrienden die ik daar nog altijd heb, hebben mijn verblijf zo aangenaam mogelijk gemaakt. Vandaar dat ik nog altijd graag terugkom in Amsterdam.' Memorabele avond Want natuurlijk waren er ook goede momenten. Hoewel Dani de eerste weken enorm moest wennen aan de mentaliteit en de manier van trainen en voetballen, hield hij zich knap staande tussen spelers als Patrick Kluivert, lari Litmanen, Danny Blind, Mare Overmars en de broertjes De Boer. 'Ik weet nog goed dat ze op een van de eerste trainingen enorm tegen me tekeergingen. Daar keek ik echt van op, dat was ik niet gewend. Maar achteraf heeft me dat alleen maar sterker gemaakt. Het zet je op scherp. Ook kwam ik erachter dat het juist goed is als je naam wordt genoemd. Doen ze dan niet, dan word je snel vergeten.' AJAX MAGAZINE APRIL 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 115