'Voor Ajax houd ik de deur altijd open' Dani De laatste jaren waren niet gemakkelijk voor Daniel da Cruz Carvalho. De Portugees (25) verliet voortijdig Ajax en werd even later bij Benfica op een zijspoor gezet. Bij Atlético Madrid probeert hij de draad weer op te pakken. De club staat eerste in de Segunda Division, de Spaanse eerste divisie, en belangrijker, zelf speelt de middenvelder ook weer wekelijks. Het gaat goed jjV'BË met de verloren zoon in Spanje. 'I feel great now.' Als het gesprek met L|gni in de buurt van het trainingscomplex van Atlético Madrid in Majadah|nd|, zo'n tien kilometer gpuiten Madrid, ten einde is, vragen we gbeleefd of we nll enkele foto's van hem mogen makenSfffendat we ervan uit gaan dat hij dat geen enkel probleem vindt, zoeken we alvast een mooi plekje in de fraaie winterzon. Maar de Portugees schudt verrassend zijn hoofd en zegt dat hij niet op de foto wil en kan. De club, zo horen we later, staat alleen toe om hem te vereeuwigen in de officiële perskamer in het stadion van Atlético Madrid, waar de wanden zijn behangen met de namen van de sponsors. Als we blijven aandringen en zeggen dat we slechts één foto willen maken, bedenkt Dani zich. 'Oké, eentje dan.' Vijftien foto's later neemt hij glimlachend afscheid. Toeterend en met een hoge snelheid verdwijnt hij vervolgens in zijn pikzwarte Porsche (met Nederlands kenteken) uit ons gezichtsveld. Dat Dani zo goedgemutst is, is niet verrassend. Met zijn club Atlético Madrid staat de Portugese middenvelder niet alleen eerste in de Segunda Division, de Spaanse eerste divisie, maar belangrijker, zelf speelt hij ook weer wekelijks. Eindelijk, aldus Dani, die net als bij Ajax in Spanje met OMDE LIEFDE door Vincent de Vries rugnummer 14 speelt. 'In het begin van het seizoen startte ik voornamelijk op de bank. Wel viel ik elke wedstrijd in. Die invalbeurten gingen me goed af. Ik maakte niet alleen belangrijke doelpunten, maar ik gaf ook veel assists. Dat zag de coach natuurlijk ook. Sinds een aantal wedstrijden heeft hij eindelijk vertrouwen in me en stelt hij me elke week op. Yeah, I feel great now Kleedkamer 2 Dat kan niet gezegd worden van zijn laatste twee jaar bij Ajax. Na een goede start in 1996, het jaar waarin hij als 19-jarige belofte door Louis van Gaal was weggeplukt bij het Engelse West Ham United, lukte het Dani maar niet om een definitieve plek in de basis te veroveren. Vooral zijn laatste jaar, het seizoen 1999- 2000, was er voor hem een om zo snel mogelijk te vergeten, met als dieptepunt de disciplinaire straf die hij in mei door Foto: Vincent de Vries interim-coach Hans Westerhof kreeg opgelegd. 'Daardoor belandde ik uiteindelijk met jongens als Tijjani Babangida, Peter Hoekstra en Jan van Halst in "kleedkamer 2". Dat was natuurlijk niet leuk, maar daar moet je op dat moment mee leven.' Het bleek het begin van een breuk die niet meer te lijmen viel. Want hoewel zijn contract nog een jaar doorliep en Co Adriaanse, de nieuwe trainer, hem verzekerde dat hij een eerlijke kans zou krijgen als hij zijn gedrag zou verbeteren, verdween de flamboyante Dani in de 114 AJAX MAf.AZINE APRIL 2002 ■jl

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 114