Serginho Greene houdt voetbalplezier bij Haarlem Serginho Greene is een van de gedetacheerde Ajacieden. Terwijl de rest al jaren in het tweede zat, is hij de enige die vanuit de A1 de overstap naar Haarlem maakte. Ook al is hij pas 19 jaar, op een basisplaats in het eerste kan de verdediger altijd rekenen. Greene is een blije huurling. r. -collega's is Greene van het seizoen gestald bij Haarlem. VSIat de C-tjes speelde hij in Amsterdam. Daarvoor zat hij bij FC Abcoude, waar hij getraind werd door Robin Pronk. 'In mijn laatste seizoen bij Abcoude heb ik "op 4" gespeeld. Eerder was ik middenvelder. In het Amsterdamse elftal stond ik ook weieens rechtsback en bij Ajax heb ik alleen maar in de verdediging gestaan. Het afgelopen seizoen in de Al was ik back, maar bij Haarlem sta ik in het centrum. Daar voel ik me lekkerder. Ik denk dat ik daar meer kan bepalen hoe het spel loopt.' Greene is nog in dienst bij Ajax. Pas in september 2000, toen hij aan zijn tweede jaar in de Al bezig was, tekende hij een vijfjarig contract. Voor alle spelers is het tweede jaar in de Al het jaar van de waarheid, waarin moet blijken wie er naar het tweede elftal gaat en wie er moet vertrekken. Een contract voor Greene betekende dat Ajax vertrouwen in hem had. Greene: 'Een contract zegt helemaal niets. Het zegt alleen dat je je mag bewijzen bij Ajax, nog langer dan tot en met de Al. Het betekent ook niet dat je in het eerste komt, maar wel dat je er eventueel kan komen. Na mijn contract dacht ik dat ik over zou gaan naar het tweede. Ik had nooit verwacht dat het Haarlem zou worden.' In het begin van vorig seizoen deed Greene nog geregeld met het tweede elftal mee. Na de winterstop werd dat minder, maar hij had verwacht dat zijn kans nog wel zou komen. Afgelopen zomer hoorde hij dat er jongens naar Haarlem zouden gaan. Aan zichzelf dacht hij niet. Hij ging ervan uit dat het om spelers ging die al lange tijd in het tweede zaten. In een gesprek met Ajax hoorde hij dat ook hij een van de gegadigden was om gedetacheerd te worden. 'Wat is dit nou, dacht ik in eerste instantie. Ik speel nog in de Al en wil hier niets van weten. Ik vroeg me af waarom ik niet eerst in het tweede mocht spelen, maar Ajax zei dat dit beter was. Een jaar in het tweede zou voor mij misschien weggegooid AJAX MAGAZINE FEBRUARI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 95