zet de lijn voort HfC HAARLEM Haarlem De club aan de Jan Gijzenkade doet het heel goed dit seizoen. Geen enkele tegenstander moet de illusie hebben gemakkelijk te kunnen winnen van Haarlem. De mannen van Heini Otto worden met de week sterker en pakken punt na punt. Met Haarlem valt niet te spotten. Dk afgelopen jaren had Haarlem het erg moeilijk. De clqb was gedoemd om onderaan in de Gouden Gids-divisie, toen nog eerste divisie, te bungelen. Het leek erop dat dat ook de komende jaren niet zou veranderen. Gelukkig gebeurde dat wel éi kon veel sceptici de mond gesnoerd worden. Heini Otto, sinds oktober 2000 de trainer van Haarlem, kan dan ook alleen maar tevreden zijn. 'Voor de winterstop hebben we negentien wedstrijden gespeeld en 29 punten gehaald. Dan vind ik dat je het gewoon goed doet.' Merkbaar bij de hele ploeg is dat ook geloofd wordt in eigen kunnen. Op de training wordt met bezieling gewerkt. De jongens coachen elkaar permanent en ook de aanwijzingen van het trainersduo Heini Otto en Rob Witschge, die nog tot eind van dit seizoen assistent blijft, worden gretig opgevolgd. 'Het elftal heeft plezier en beleving,' zegt Otto. 'Ik denk dat dat het grootste pluspunt van Haarlem is nu. Daar staat of valt alles mee. We hebben een heel leergierige groep en we groeien nog steeds. Iedereen is heel scherp bezig. Dat moeten we ook blijven, nu we ons een aardige positie verworven hebben. Ie moet wel voor ogen houden dat dit Ajax niet is. Hier moeten we fouten maken. Spelers moet je vooral in hun waarde laten. Ze moeten doen waar ze goed in zijn en laten waar ze door Simone Tacx foto's Louis van de Vuurst niet goed in zijn. Als ze dat toch doen, is dat jammer. Je bent op een bepaald niveau bezig en daar kan iedereen zich hier in vinden. Het is belangrijk dat je van de positieve dingen blijft uitgaan.' Beleid De samenwerking tussen Haarlem en Ajax begon stroef. Kevin Bobson en Brutil Hosé wilden niet, maar nu speelt een groot aantal Ajacieden aan de Jan Gijzenkade. Serge van den Ban, Serginho Greene, Darl Douglas en Didi Longuet dragen al een tijd het Haarlem-shirt en na de winterstop heeft ook Mitchell Piqué de overstap gemaakt. Tot het eind van het seizoen is hij verhuurd aan Haarlem. De 22-jarige Amsterdammer werd vorig seizoen al uitgeleend aan FC Twente. Na zijn terugkeer in Amsterdam kwam hij vooral uit voor Jong Ajax. Otto: 'Iedereen heeft nu kunnen zien dat het sinds juli, toen de samenwerking echt is ingegaan, voornamelijk pluspunten heeft opgeleverd. Voor Ajax, voor Haarlem en voor die spelers zelf. De jongens worden weer geselecteerd voor Jong Oranje. Ze hebben hier plezier en ontwikkelen zich goed. Sommigen zijn misschien het station Haarlem gepasseerd. Daar moet je ook oog voor hebben, natuurlijk. Anderen die twijfelen zullen met deze jongens moeten komen praten of gewoon eens komen kijken. We doen echt niet maar wat. Er zit een bepaald beleid achter de samenwerking met Ajax. Dat is iets dat nog steeds groeit. Wat ook belangrijk is, is dat we niet een klein Ajax-groepje hebben. Alles is Haarlem. We zijn allemaal bezig met Haarlem. Dat er jongens van Ajax zijn, is mooi meegenomen. Niet een van de gedetacheerden distantieert zich van de groep.' De doelstelling van Otto om bovenin mee te draaien in het rechterrijtje, blijft gehandhaafd. Tot op heden wordt ook aan alle voorwaarden voldaan. 'Het belangrijkste is dat we, waar mogelijk, herkenbaar blijven voor de mensen met wie we werken en het publiek. Het leeft gelukkig weer. Iedereen heeft zijn steentje daartoe bijgedragen. Er komen weer wat meer sponsors en ook de businessclub is inmiddels uitgebreid. Ook het publiek is met tientallen gegroeid. Daar kunnen we alleen maar blij om zijn. We zijn met een geleidelijke weg bezig. Met onze eigen middelen.' AJAX MAGAZINE FEBRUARI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 93