poulewedstrijd tegen Barcelona de beslissing brengen wie door zou gaan. De begeleiding wist dat Ajax zelfs met één doelpunt verschil mocht verliezen en dan nog steeds een beter doelsaldo dan Barcelona zou hebben, maar hield de spelers hiervan onwetend. De wedstrijd was bloedstollend, met een beter Barcelona in de eerste helft, dat terecht met 1-0 voorkwam. Na de rust waren de rollen omgedraaid. Ajax nam het heft in handen en via fraaie treffers van Kevin Huysman en Christian Supusepa (lob over de keeper) werd deze pot Peptalk van Robin Pronk in de rust van de wedstrijd tegen Real Madrid. Ajax en Real Zaragoza stellen zich op voor hun wedstrijd om de derde en vierde plaats. gewonnen. Ajax was door naar de halve finale, waarin de tegenstander Real Madrid was. De wedstrijd tegen Real Madrid liep uit op een teleurstelling. De Madrilenen en vooral hun spits waren een maatje te groot en toen het eindsignaal klonk, stond het 2-0 voor Madrid. Alle koppies hingen naar beneden in de kleedkamer, maar toch moest er over een kleine vier uur alweer worden aangetreden tegen Real Zaragoza in de strijd om de derde en vierde plaats. En juist tegen deze ploeg had Ajax nog wat goed te maken. De D1 op de reservebank van Barcelona tijdens het bezoek aan Camp Nou. Onder het oog van ruim tienduizend toeschouwers speelde Ajax de eerste helft nerveus. De ploeg kwam dan ook terecht op achterstand (2-0). Na wat omzettingen in de rust werd in de tweede helft snel orde op zaken gezet. Door twee doelpunten van Vurnon Anita kwam Ajax op gelijke hoogte en dat bleef zo tot het laatste fluitsignaal. Strafschoppen moesten de beslissing brengen. Vurnon benutte de eerste, Robert Mühren zag zijn strafschop gestopt, maar keeper Vincent Efofman stopte ook een strafschop van Zaragoza en de derde strafschop werd door Kevin benut, waardoor de stand op 2-2 kwam. De vierde strafschop werd door Calvin Mac Intosh benut maar Zaragoza bleef niet achter. Nadat ook Leandro zijn strafschop benut had, viel de beslissing toen Zaragoza vervolgens miste. Hierdoor bereikte Ajax voor het tweede achtereenvolgende jaar de derde plaats en een ovationeel applaus van de toeschouwers viel de rood-witte ploeg ten deel. De zaterdag werd besteed aan een bezoek aan de dierentuin in de ochtend, gevolgd door een strandwandeling bij een temperatuur van zo'n 19 graden! Rond de klok van vier bezocht de ploeg Camp Nou en de dag werd afgesloten met een bezoek aan de zingende fonteinen vlak bij het Palau Nacional. Zondag reisde Ajax Dl met een tevreden gevoel terug naar Schiphol. Hier namen Vurnon, Deniz, Alexander, Vincent, Kevin, Joey, Raymon, Vlatko, Calvin, Robert, Leandro en Christian afscheid van hun begeleiders om vervolgens met hun ouders naar huis te gaan. AJAX MAGAZINE FEBRUARI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 91