Championship Foo in Barcelona HJjl SS mzv PI Ajax derde Ook Ajax D1 werd in de winterstop in de gelegenheid gesteld op buitenlands avontuur te gaan. In Barcelona namen de jonge Ajacieden deel aan een zaalvoetbaltoernooi. Tweede kerstdag rond 17.00 uur verzamelden zich twaalf D-junioren en hun begeleiding op Schiphol voor de korte voetbaltrip naar Barcelona. Terwijl het weer in Nederland het vriespunt of nog lager naderde, was het in Spanje op dat moment zo'n 13 graden. Voor een aantal spelers betekende de reis hun luchtdoop en dit gold ook voor fysiotherapeute Martina Daelmans; zij waren dan ook wat meer gespannen dan de rest. Na een voorspoedige vlucht werd het Ajax- gezelschap in de aankomsthal opgewacht door drie vertegenwoordigers van de organisatie en door hen naar een luxe touringcar geloodst. Na aankomst in het hotel zochten de spelers, omdat het al laat was, meteen hun kamer op om te gaan slapen. De volgende dag wachtte om half elf de eerste tegenstander en dat was meteen niet de minste: Inter Milaan. Een aantal spelers was behoorlijk gespannen toen ze de olympische sporthal Palau Sant Jordi betraden. Daar zette trainer Robin Pronk geassisteerd door leider Frits Andriese de tactische lijnen uit voor de eerste wedstrijd. Door fraaie doelpunten van Christian Supusepa en Leandro Resida werd het eerste duel overtuigend met 2-1 gewonnen. door Floris Thoolen foto's Floris Thoolen Na de lunch in het hotel stond om half vijf de tweede wedstrijd op het programma, waarin Real Zaragoza de tegenstander was. Ajax kwam in dit duel onvoldoende in zijn spel en verloor met 2-1. Het enige Amsterdamse doelpunt werd door Vurnon Anita gemaakt. De teleurstelling viel van de koppies af te lezen, maar er was weinig tijd om te treuren, want rond de klok van kwart voor acht wachtte het duel tegen Espanyol, een wedstrijd die door Canal-l- live op de televisie werd uitgezonden. Deze wedstrijd moest gewonnen worden om uitzicht te behouden op de halve finale. Robin Pronk en Frits Andriese deden er alles aan om de mannen op te peppen, en dat werkte. Het geloof in eigen kunnen werd beloond met een 2-0 overwinning. De doelpunten kwamen voor rekening van Kevin Huysman en Leandro Resida. Op de tweede speeldag moest de laatste Bij een oude spelersbus van FC Barcelona. AJAX MAGAZINE FEBRUARI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 90