Het team uit Kaapstad voor de ingang van het sportcomplex. national U-17, is er niet gekozen voor een finale tussen de poulewinnaars. In plaats daarvan speelt op de laatste dag het sterkste ODP-team uit de ene poule tegen het sterkste buitenlandse team uit de andere poule. De gewenste 'droomfinale' tussen Ajax en Ajax zit er daardoor niet in. Ajax kan zich slechts koesteren aan het gegeven dat beide teams de sterkste in de poules waren. Impact Na deze vroege wedstrijden gingen alle acht teams in de middag naar Disney Quest, het interactieve walhalla van Disney. Ook hier weer veel ontspanning en plezier, wat naast het voetbal een andere reden is waarom het goed is om in een voetballoze periode gehoor te geven aan uitnodigingen als deze. Op de laatste dag bleek echter ook dat het allemaal net iets te veel kan zijn. Bij een aantal althans waren de krachten op. Amsterdam begon goed tegen ODP 3, kwam zelfs met 1-0 voor, maar werd later in de wedstrijd afgetroefd door agressiviteit, bij enkelen zelfs op kwaliteit, waardoor het uiteindelijk 4-1 werd voor ODP 3. Kaapstad was op het andere veld de betere tegen een zeer verdedigend ODP 1, dat echter wel deed waar het om gaat, namelijk scoren. Dat bleef gedurende de hele wedstrijd bij Kaapstad uit, waardoor ook dit Ajax de laatste wedstrijd verloor. Al met al een onbevredigend slot wat resultaat betreft in een verder positief verlopen week, die voor de meeste deelnemers, en dus ook voor de leiding, een enorme impact heeft gehad. Amsterdam vertrok direct na de laatste wedstrijd; Kaapstad de volgende dag, heel vroeg in de ochtend. Waar Ajax BI in Amsterdam landde in de sneeuw, net op tijd om thuis oud en nieuw te vieren, deed Kaapstad dat onderweg van Atlanta naar Johannesburg om in het nieuwe jaar in de stralende zon te arriveren in Kaapstad. Een wereld van verschil in een eindpunt van een week waarin de werelden van Ajax bij elkaar kwamen. Zonder tegen elkaar uit te zijn gekomen, kunnen beide delegaties toch terugkijken op een leerzame, succesvolle week, die mogelijk in de toekomst een vervolg krijgt... met dan liefst wel een echte finale! Foto: Jan Pruijn Teleurstelling bij de spelers na de verloren laatste wedstrijd. Wim Kwakman (naast de dug-out bij het hek) praat met twee in Orlando wonende jongens uit Buitenveldert. Daarna speelde Kaapstad tegen ODP 4 in een wedstrijd van hoog niveau, waarin Kaapstad zeer verdiend aan het langste eind trok (2-1). De tijd vloog voor iedereen voorbij, want voor de teams er erg in hadden, stonden de volgende dag de laatste poulewedstrijden alweer op het programma. Deze waren allemaal om 12.00 uur 's middags gepland. In beide wedstrijden waarin de Ajax-teams speelden, werd aantrekkelijk en op een aardig niveau gespeeld. Amsterdam had de handen vol aan USA U-16 en kwam na twee maal te hebben achtergestaan terug tot 2-2 in een leuke wedstrijd. Bayer Leverkusen was ook aanwezig op dit toernooi en greep de wedstrijd tegen Ajax Kaapstad aan om er toch een soort Nederland - Duitsland van te maken. In een erg agressieve en in een hoog tempo gespeelde wedstrijd kwam Leverkusen op zijn Duits tot twee maal toe terug na een achterstand. Ook hier een 2-2 eindstand. Na deze laatste poulewedstrijden komt zowel Amsterdam als Kaapstad als poulewinnaar uit de bus, maar aangezien deze Disney Showcase er meer is om de onderlinge krachtsverschillen te zien tussen de vier regionale ODP-teams, en een eerste voorselectie te maken voor een AJAX MAGAZINE FEBRUARI 2002 89

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 89