Amsterdam en Kaapstad samen op Disney Showcase in Florida (JlUCiV U Nadat in juni 2000 op het Groninger Euro-toernooi voor A-jeugd beide clubs al eens op eenzelfde toernooi uitgekomen waren, ontmoetten in de winterstop Ajax Amsterdam en Ajax Kaapstad elkaar als deelnemers aan een, zeker voor de Amsterdammers, wat verder van huis georganiseerd toernooi voor spelers onder 17. Disney's Wide World of Sports was het MBmplex in Cklandb, Florida waar de onder-l^pams van beide Ajax'en (voor Ajax Amsterdam: de BI) tussen kerst en oudjaar deelnamen aan een toernooi dat g^lld als een showcase voor U-17 teams. De groep uit Kaapstad vertrok al op 24 december en kwam via tussenstops in Johannesburg, Isla do Sol en Atlanta 24 uur later aan in Orlando. Kaapstad was al geacclimatiseerd en zich aan het voorbereiden op de openingswedstrijd tegen het USA national team U-16toen in de vroege ochtend van tweede kerstdag de groep van trainer Wim Kwakman zich op Schiphol verzamelde. Helaas kon Ymma Boakye meteen weer rechtsomkeer maken door Jan Pruijn foto's Gerard Holsheimer omdat zijn visumpapieren niet in orde bleken te zijn. Erg sneu, maar wel de realiteit in een tijd waarin veiligheidsmaatregelen toenemen, en zeker als de bestemming Amerika is. De hele groep merkte dat zowel bij het verlaten van Schiphol als bij aankomst in Amerika, waar de veiligheidsmaatregelen extreem zijn. Op Detroit moest een aantal spelers niet alleen de handbagage maar zelfs de schoenen laten controleren. Nadat dit allemaal achter de rug was, en ook het traject Detroit-Orlando was afgelegd, arriveerde men vijftien uur na vertrek op de plaats van bestemming. Improvisatie Op het moment dat Ajax Amsterdam arriveert, trapt Ajax Kaapstad af voor de openingswedstrijd tegen het nationale team van de Verenigde Staten voor spelers onder 16 jaar. In de eerste helft loopt Kaapstad over de tegenstander heen, maar wordt slechts één keer gescoord. USA herstelt zich in de tweede helft, scoort twee keer en wint de wedstrijd. Een teleurgesteld Kaapstad en een K1Ü AJAX MAGAZINE FEBRUARI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 86