'leest'. Maar de trainer moet Sneijder ook scherp houden. Blind: 'Hij moet werken aan zaken die er nou eenmaal bij horen in het voetbal. Vooral het omschakelen is belangrijk. Bij balbezit moet hij mee en bij balverlies meteen terug. Voetbal gaat steeds sneller en wordt steeds tactischer. Vroeger kon je nog weieens een momentje dromen, nu niet meer. Dat zijn de punten waaraan Sneijder moet werken en dat doet hij ook.' Sneijder: 'Voordat ik Blind als trainer had, dacht ik bij omschakelen altijd: "Ach, dat doe ik niet hoor." Maar als Blind het tegen me zegt, luister ik ernaar. Het gaat steeds beter. Nu is het wachten tot meneer Blind zegt dat ik weg moet omdat hij mij niets meer kan leren. Dat zou voor mij een pluspunt zijn. Maar daar durf ik eigenlijk nog helemaal geen uitspraak over te doen.' En dan is het wachten op een debuut in het eerste, net als zijn oud-ploeggenoot Johnny Heitinga. 'Het is een stimulans dat hij nu in het eerste staat. Vorig jaar speelde ik met hem en nu heeft hij de stap al gemaakt. Misschien overkomt mij hetzelfde. Dan weet je dat je niet al het werk voor niets gedaan hebt. Als alles goed verloopt, hoop ik mijn debuut eind volgend seizoen te maken. Dat is het streven. Het ligt er ook aan of er spelers geblesseerd raken en dan moet ik net als Johnny mijn kans pakken.' hebt er ook mannen bij lopen als Bryan Roy en tot de winterstop zat Jan van Halst ook nog bij de groep. Zij hebben heel wat ervaring en daar leer ik veel van.' Voorlopig zit hij dus nog bij de selectie van Danny Blind, een trainer van wie Sneijder veel heeft opgestoken. Sneijder: 'Ik heb geleerd om vooral ook mentaal sterk te worden. Hij heeft zoveel meegemaakt.' Blind noemt zijn pupil een vaardige speler, die altijd een voorsprong heeft gehad op zijn leeftijdsgenoten omdat hij het spel AJAX MAGAZINE FEBRUARI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 85