Ajax 2 - FC Twente 2-1 n.v. Amstel Cup - woensdag 12 december 2001 - Amsterdam Arena - 18.626 Ajax 2: Trainer: FC Twente: Trainer: Scoreverloop: Scheidsrechter: Gele kaarten: Rode kaarten: Ajacied van de wedstrijd: Stekelenburg; Mofokeng, Kras, Walker, Valencia; Obodai (79. Rafael), Pienaar (75. Culina), Seedorf; Bechan (86. Krohn-Dehli), Hosé, Quansah Jan Olde Riekerink Boschker; Van der Weerden, Hulshoff, Gruijic, Pothuizen; Cairo (67. Houwing), Van der Leegte (25. Heubach), Van der Laan, Van der Doelen; De Gier, Cziommer (76. Ten Hag) John van 't Schip 27. Cziommer 0-1, 90. Culina 1-1, 96. Walker (pen) Ruud Bossen Cziommer (FC Twente), Van der Doelen (FC Twente) Hosé (Ajax), Hulshoff (FC Twente) Anthony Obodai Uitslagen achtste finale en programma kwartfinale Zie Ajax Compleet Ajax - RBC (pag. 62) Pienaar als Obodai is dicht bij een treffer. Olde Riekerink besluit wat frisse krachten in te brengen. Aangezien hij niet over een uiterst brede selectie beschikt, moet hij putten uit de A-pupillen van Danny Blind. Nando Rafael, die scoorde in de bekerwedstrijd tegen De Graafschap, en Michael Krohn-Dehli maken hun opwachting. Kiran Bechan verlaat licht geblesseerd het veld en Ajacied van de wedstrijd Anthony Obodai gaat ook naar de kant. Jason Culina komt erin voor de moegestreden Pienaar. Na negentig minuten lijkt Ajax 2, weliswaar met opgeheven hoofd, het bekertoernooi te moeten verlaten. Maar dan geeft Nando Rafael na een schitterende uittrap van Stekelenburg de bal aan Culina, die met een onwaarschijnlijk schot gelijk maakt en zo de verlenging afdwingt. Vijf minuten in die verlenging krijgt Houwing een enorme kans, die op een haar na gemist wordt. Even later glijdt Heubach in het strafschopgebied uit en maakt hands. Scheidsrechter Bossen is onverbiddelijk en kent de penalty toe. Aanvoerder Walker ontfermt zich over de bal. Het publiek houdt zijn adem in, maar de Braziliaan schiet koelbloedig raak, waarna de feestvreugde losbarst. Jong Ajax stunt wederom en plaatst zich voor de kwartfinale van de Amstel Cup. Bijzonderheden: Voorafgaande aan de wedstrijd zegt Jan Olde Riekerink tegen zijn 'jongens' dat de enige manier om te winnen is door als team gewoon lekker te gaan voetballen. De ploeg moet in het begin even wennen aan de entourage van de Arena en oogt een tikkeltje nerveus, de eerste balcontacten zijn enigszins aarzelend. Nadat Jong Ajax de eerste tien minuten heelhuids (een schot van Cairo gaat net over de kruising) is doorgekomen, doet het elftal wat hun door hun trainer is opgelegd. Zonder echt gevaarlijk te worden domineren de Amsterdammers het spel. Het blijft wel oppassen geblazen, zo ook wanneer Jack de Gier de score kan openen, maar zijn inzet stuit op de uitstekend keepende Maarten Stekelenburg. In de twintigste minuut is het de beurt aan Stefano Seedorf. Kwame Quansah legt de bal klaar voor de middenvelder, maar het schot van Seedorf gaat net over het doel van Sander Boschker. Zeven minuten later komt FC Twente tegen de verhoudingen in dan toch op voorsprong. Walker passt slordig op Ruud Kras, die zich in de bal verslikt. Stekelenburg kan in eerste instantie nog redden, maar in de rebound schiet Cziommer raak, 0-1. De jonge Ajacieden laten zich niet ontmoedigen en blijven de bal goed rondtikken. Vlak voor rust lopen de gemoederen hoog op. Nadat Van der Doelen geel heeft gekregen omdat hij Bechan onbesuisd onderuit haalt, ontstaat er een opstoot waarbij Hulshoff Hosé een kopstoot geeft, waarna Hosé de Tukker terugslaat. Beide spelers worden met rood uit het veld gestuurd. Na rust gaat Ajax naarstig op zoek naar de gelijkmaker. Het publiek gaat massaal achter de jonge ploeg staan en er ontstaat een geweldige sfeer in de normaal gesproken tamme Arena. Zowel Commentaar: 'We wilden zo graag winnen. We pepten elkaar echt op in de kleedkamer.' (Kiran Bechan) 'Tjsa, dat was een goede goal! We deden ons best en probeerden de kans te pakken. Er was een briljante sfeer in het stadion, dat zou elke week zo moeten zijn.' (Jason Culina) 'Ik weet dat Boschker vaak strafschoppen stopt, maar ik schiet altijd in de hoek. Dat deed ik ook tijdens de wereldbeker. Toen de penalty zat, werd ik helemaal gek. Het leek wel een beetje carnaval.' (Walker) 'De spelers hebben, in veel talen, een jongensboek thuis liggen. Dit is er één.' (Jan Olde Riekerink) 'Hoewel het een ontzettend goed en leuk team is, overigens met jongens die ik zelf nog getraind heb, zijn wij aan onze stand verplicht om deze wedstrijd te winnen.' (John van 't Schip) Foto's met de klok mee: 1. Maarten Stekelenburg keept uitstekend. 2. Walker in duel met Jack de Gier. De Braziliaan maakt in de verlenging de golden goal. 3. Kwame Quansah speelt tegen Twente vanaf link?. 4. Brutil Hosé moet vanaf de kant toekijken, nadat hij met rood uit het veld is gestuurd. 5. De vreugde bij de Ajacieden is uitzinnig. Niet één, maar twee ererondes worden door de Arena gemaakt. 6. Jan Olde Riekerink omhelst zijn aanvoerder. 78 AJAX MAGAZINE FEBRUARI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 78