SC Farense - Ajax 0-2 Vriendschappelijk - dinsdag 15 januari 2002 - Estadio Sao Luis, Faro - 1.000 SC Farense: Ajax: Scoreverloop: Scheidsrechter: Gele kaart: Mijanovic (46. Rui Marcos); Sousa (46. Hugo Gomes), Wanner, F. Porto (46. Carlos Costa), C. Fernandes (46. Laranjo); Caniggia, Sabugo (46. Everson), Cavaco (81. Fabio Teixeira), Nabor, Paolo Ferreira (46. Djurdjevic); Patrick (46. Gaspard Komol, 72. Ferreira) Stekelenburg; Heitinga, Bergdolmo, Chivu, De Cler; O'Brien, Van Halst (46. Galasek), Van der Vaart (46. Knopper); Van der Meyde (61Pienaar), Zlatan, Wamberto 60. Knopper 0-1, 88. Wamberto 0-2 Jacinto Paixao Knopper (Ajax) Foto's met de klok mee 1. Maarten Stekelenburg staat in de basis. 2. De 's ochtends aangekomen Steven Pienaar valt een half uur voor tijd in voor Van der Meyde. 3. Voor de winterstop kreeg Machlas de voorkeur boven Zlatan. Tegen de Portugezen wil Koeman de Zweed aan het werk zien. 4. Cristian Chivu ontvangt de beker ter ere van het tachtigjarig bestaan van de Algarvische voetbalbond. Bijzonderheden: Ronald Koeman benut de wedstrijden tijdens het trainingskamp in de Algarve om tot de ideale opstelling voor het competitieduel tegen FC Den Bosch te komen. De wedstrijd tegen SC Farense, een degradatiekandidaat in de hoogste afdeling van Portugal, is de eerste test. Niet reservedoelman Didulica maar talent Maarten Stekelenburg verdedigt bij afwezigheid van Fred Grim (knieblessure) het doel. Zlatan begint als spits en dat is opvallend, omdat Koeman in zijn eerste dagen bij Ajax Nikos Machlas als basisspeler prefereerde. De hele wedstrijd spelen de Ajacieden in een 4-3-3-systeem, echter in de eerste helft met de 'punt naar achter' en in de tweede helft met de 'punt naar voren'. Dit betekent dat Jan van Halst als verdedigende middenvelder aan het duel begint en dat Richard Knopper na rust als echte 'nummer 10' fungeert. De amusementswaarde van het oefenduel is, zeker in het eerste deel, laag. Een slecht veld, slordige passing en weinig uitgespeelde kansen, zorgen ervoor dat de score op 0-2 blijft steken. dinsdag 15 januari 2002 SC Farense - Ajax 0-2

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 73