Ajax - RBC Roosendaal 4-3 n.v, Amstel Cup - woensdag 12 december 2001 - Amsterdam Arena - 18.626 Ajax: Trainer: RBC Roosendaal: Trainer: Scoreverloop: Scheidsrechter: Gele kaart: Grim; Trabelsi, Bergdolmo, Chivu, De Cler; Galasek (60. Heitinga), Knopper (46. O'Brien), Van der Vaart; Van der Meyde, Zlatan (67. Maxwell), Wamberto Ronald Koeman De Ron; Koskinen, Hellemons, Hertog, Bakboord; Heije, Daelemans (77. De Waard), Luyten (65. Maseland); Van Loenhout, Den Ouden, Cales Robert Maaskant 14. Den Ouden 0-1, 22. Van der Vaart 1-1, 54. Van Loenhout 1-2, 74. Hertog 1-3, 76. Bergdolmo 2-3 (pen), 80. Van der Meyde 3-3, 107. Wamberto 4-3 Roelof Luinge Den Ouden (RBC Roosendaal) Uitslagen achtste finale di 11-12 Stormvogels/Telstar - Fortuna Sittard 1-0 di 11-12 RodaJC - SC Heerenveen 0-1 di 11-12 FC Utrecht - Excelsior 4-1 wo 12-12 Ajax - RBC Roosendaal 4-3 nv wo 12-12 Ajax 2 - FC Twente 2-1 nv wo 12-12 Feyenoord - FC Den Bosch 2-0 wo 12-12 FC Groningen - FC Zwolle 3-0 wo 12-12 RKC Waalwijk - PSV 1-2 nv Programma kwartfinale wo 30-01 FC Utrecht - SC Heerenveen wo 30-01 PSV - Feyenoord do 07-02 Ajax - FC Groningen do 07-02 Ajax 2 - Stormvogels/Telstar Bijzonderheden: Terwijl er een euforiestemming heerst in kleedkamer 2, probeert het eerste zich rustig voor te bereiden op zijn duel van die avond. Zat de oogappel van Co Adriaanse Tomas Galasek in Koemans eerste wedstrijd nog op de bank, tegen RBC staat hij weer in de basis. Yakubu begint als reserve en Zlatan neemt de spitspositie in. Cristian Chivu is door de trainer benoemd tot de nieuwe aanvoerder. Koeman heeft de voorkeur voor een veldspeler als captain en wil graag meer verantwoordelijkheid geven aan de jonge Roemeen. Ajax begint niet agressief genoeg tegen de degradant van vorig seizoen. De ploeg laat RBC vrijuit voetballen en gaat slordig met het balbezit om. Na iets minder dan een kwartier maakt uitblinker Den Ouden 0-1 nadat Van der Vaart de bal knullig heeft verloren. Tien minuten later maakt Van der Vaart zijn fout goed, 1-1. Na rust blijft nummer '10' Richard Knopper achter in de kleedkamer. Voor hem in de plaats komt John O'Brien, die de linkermiddenveld positie inneemt, waardoor Van der Vaart achter de spits komt te staan. Ook nu is het RBC dat het spel maakt. Vijf minuten in de tweede helft raakt Den Ouden de onderkant van de lat. Kort daarna stopt Grim in eerste instantie de strafschop van Van Loenhout, die door de scheidsrechter wordt toegekend omdat Van der Meyde hands zou hebben gemaakt. De doelman is echter kansloos tegen de kopbal van de RBC'er in de rebound. Koeman moet offensief wisselen, maar de trainer kan niet putten uit aanvallende krachten. Nikios Machlas heeft een lichte heupblessure, Mido is nog geschorst. Eerst offert de trainer Galasek op voor Johnny Heitinga, die voor de verdediging gaat spelen. Daarna haalt Koeman verrassend Zlatan uit het veld, later blijkt echter dat de Zweed maagklachten heeft. De Braziliaan Maxwell gaat linksbuiten spelen, Van der Vaart centraal in de spits met de andere Braziliaan Wamberto daarachter. Nog steeds ontbreekt het bij de Ajacieden aan passie, iets wat bij de ploeg uit Roosendaal juist resulteert in een 1-3 voorsprong na een prachtig schot van Hertog. Dan weten de Ajacieden met behulp van de scheidsrechter alsnog het tij te keren. Bergdolmo benut een tot woede van RBC toegekende penalty en Van der Meyde maakt vervolgens gelijk, hoewel het er alle schijn van heeft dat hij buitenspel staat wanneer hij de bal van De Cler ontvangt. Voor de tweede keer die avond maakt het publiek zich dan op voor een verlenging. Met een overtuiging die eerder in de wedstrijd ontbrak scheppen de Amsterdammers zich kans op kans. Een tweede helft van de verlenging is nodig om het team net als Jong Ajax naar de. kwartfinale te tillen. Wamberto is de eerste Ajacied die voor Ajax 1 een wedstrijd met een golden goal beslist. Commentaar: 'Eén compliment is dat het elftal aan het eind alles in de strijd heeft gegooid, maar het had nooit zo ver mogen komen.' (Ronald Koeman) 'Ik weet heus wel dat als een elftal een tijd lang een slechte periode heeft, dat niet zomaar over is als er een nieuwe trainer is.' (Ronald Koeman) Foto's met de klok mee: 1. Cristian Chivu is de nieuwe aanvoerder. 2. Van der Vaart maakt zijn fout goed door voor rust gelijk te maken. 3. Net als tegen Fortuna meldt Bergdolmo zich voor de penalty, die hij benut. 4. Door een doelpunt van Van der Meyde sleept Ajax er alsnog een verlenging uit. 5. Koeman geeft instructies voor de verlenging. 6. Wamberto maakt de golden goal. AJAX MAGAZINE FEBRUARI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 62