het seizoen aan HFC Haarlem. 4 Brutil Hosé loopt vanaf 23 januari voor een periode van tien dagen stage bij de Engelse Premier-Leagueclub Sunderland. 4 Op de middagtraining in Portugal raakt Maarten Stekelenburg zwaar geblesseerd aan zijn knie. Vrijdag 18 januari Ter vervanging van Stekelenburg voegt de aan Haarlem verhuurde Serge van den Ban zich bij de selectie in Portugal. In Faro wint Ajax de oefenwedstrijd tegen VfL Wolfsburg met 2-0. Zaterdag 19 januari In Mali begint de African Nations Cup, het Afrikaans kampioenschap voor landenteams. De Ajacieden Trabelsi, Mido, Mokoena en Een Japanse supporter kijkt toe hoe de selectie de eerste training na de winterstop afwerkt. Babangida participeren met hun nationale elftallen aan het toernooi. Zondag 20 januari Op het WCS-gala wordt Rafael van der Vaart gekozen tot talent van het jaar. Mido verliest met Egypte van Senegal, 1-0. Mokoena speelt met Zuid- Afrika met 0-0 gelijk tegen Burkina Faso. Maandag 21 januari Ajax vraagt de arbitragecommissie van de KNVB het contract met de voormalige assistent trainer Peter Boeve te ontbinden. Onderzoek in het VU-ziekenhuis wijst uit dat Maarten Stekelenburg geruime tijd uitgeschakeld zal zijn. 4 De selectie vertrekt tevreden met twee overwinningen en productieve trainingen uit Portugal en arriveert 's avonds laat op Schiphol. Trabelsi speelt met 0-0 gelijk tegen Zambia. Babangida wint met Nigeria met 1-0 van Algerije. Dinsdag 22 januari Ajax sluit per direct een sponsorovereenkomst met BDO Accountants Adviseurs. De overeenkomst is aangegaan voor 3,5 jaar. Woensdag 23 januari Jong Ajax verliest op de Toekomst een oefenduel tegen Jong NEC met 1-2. Ruud Kras, net hersteld van een knieblessure, verstuikt zijn enkel. Donderdag 24 januari Rob Witschge stopt aan het einde van dit seizoen als assistent-trainer van HFC Haarlem De KNVB benadert Ajax met het verzoek Ruud Krol af te staan als interim- bondscoach voor de wedstrijd tegen Engeland, wanneer er nog geen nieuwe bondscoach is gevonden. Jan van Halst staat de pers te woord en vertelt blij te zijn om weer bij Ajax 1 te horen. genomineerd voor de verkiezing van de Jong-Oranje-speler van het jaar. Zaterdag 12 januari Voorafgaand aan de memorial match Volendam - Ajax overhandigt iedere Ajax-speler een shirt met handtekeningen, waarmee de Stichting Slachtoffers Nieuwjaarsbrand geld kan inzamelen. De wedstrijd wordt door de Amsterdammers met 5-1 gewonnen. 4 In de Amsterdam Arena vindt het jaarlijkse Lucky Ajax Gala plaats. Zondag 13 januari Op de Toekomst vindt de nieuwjaarsreceptie van Ajax plaats. In zijn speech haalt voorzitter Michael van Praag flink uit naar de Nederlandse pers. Maandag 14 januari De selectie vertrekt naar Portugal voor een trainingskamp ter voorbereiding op de tweede helft van het seizoen. De Braziliaan Walker gaat mee in plaats van de geblesseerde Ruud Kras. Daniel Cruz moet wegens zijn enkelblessure op het laatste moment afhaken, waardoor de Zuid- Afrikaan Pienaar wordt opgeroepen. Jong Ajax wint een oefenwedstrijd tegen KBV met 4-1. Dinsdag 15 januari Het college van B&W van de gemeente Ouder- Amstel zet de benodigde handtekeningen onder de bouw- en gebruiksvergunning voor het Supportershome. In Faro wint Ajax de oefenwedstrijd tegen SC Farense met 2-0. Woensdag 16 januari Tunesische journalisten kiezen Hatem Trabelsi tot één na beste speler van Tunesië. Donderdag 17 januari Ajax verhuurt Mitchell Piqué voor de rest van AJAX MAGAZINE FEBRUARI 2002 59

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 59