2 PECEMEER - 24 JANUARI Zaterdag 8 december Jong Ajax wint in Alkmaar met 3-1 het competitieduel tegen Jong AZ. Woensdag 12 december In de Arena worden twee Amstel-Cupduels na elkaar gespeeld. Jong Ajax stunt opnieuw in het bekertoernooi: de pupillen van Jan Olde Riekerink verslaan het team van John van 't Schip, FC Twente. In de verlenging schiet Walker via een penalty de golden goal binnen. Brutil Hosé en Dennis Hulshof moeten na een opstoot, waarbij Hulshof de Ajacied een kopstoot geeft waarna Hosé de Tukker terugslaat, met rood het veld verlaten. Even later heeft ook Ajax 1 een verlenging nodig om de wedstrijd tegen RBC te beslissen. Wamberto maakt de winnende treffer en is de eerste Ajacied die voor Ajax 1 een wedstrijd met een golden goal beslist. Ronald Koeman benoemt Cristian Chivu tot de nieuwe aanvoerder. Jong Ajax wordt voor de kwartfinale van de Amstel Cup door het lot gekoppeld aan eerste- divisieclub Stormvogels/Telstar. Ajax 1 moet het opnemen tegen FC Groningen. Beide duels zullen op 7 februari in Amsterdam gespeeld worden. Donderdag KRONIEK door Saar van Bueren foto's Yvonne Witte 13 december Ole Tobiasen maakt na een afwezigheid van twee jaar zijn rentree bij een groepstraining. Hersteld van een zware knieblessure traint de Deen met Jong Ajax. Vrijdag 14 december De spelersvakbond VYCS nomineert Rafael van der Vaart voor de verkiezing Talent van het seizoen 2000-2001. De aanklager betaald voetbal van de KNVB doet Brutil Hosé en Dennis Hulshoff van FC Twente een schikkingsvoorstel tot een schorsing van zes wedstrijden. Ajax accepteert het voorstel. Zaterdag 15 december In Kerkrade speelt Ajax met 1-1 gelijk tegen Roda JC. Twee minuten voor tijd raakt doelman Fred Grim geblesseerd aan de binnenband van zijn linkerknie. Hij moet het veld verlaten waardoor Joey Didulica zijn officiële debuut voor Ajax 1 maakt. Dinsdag 18 december Rafael van der Een kwartier voor tijd komt Jason Culina het veld in. Hij zorgt er met een schitterende treffer voor dat Jong Ajax alsnog een verlenging afdwingt in het Amstel-Cupduel tegen FC Twente. Vaart wordt uitgeroepen tot Amsterdams sportman van het jaar. Op de Toekomst vindt het jaarlijkse Dick de Groot-gala plaats. Er wordt door de senioren een toernooitje gespeeld, de winnaar ontvangt uit handen van Dick de Groot een beker. Daarna wordt gedineerd. 4 De Ajacieden Trabelsi, Mido en Ikedia worden geselecteerd voor hun nationale elftallen die vanaf 19 januari deelnemen aan de Afrika Cup. Woensdag 19 december Een fel en agressief Ajax verslaat de oude club van trainer Koeman Vitesse met 5-1. Rafael van de Vaart maakt drie doelpunten. Mido heeft een schorsing van drie duels erop zitten en begint op de bank. Donderdag 20 december Op de Toekomst verzamelt de hele Ajax-familie (spelers, kantoorpersoneel en vrijwilligers) zich voor de jaarlijkse kerstborrel. Vrijdag 21 december De tuchtcommissie van de KNVB legt Ajax een boete van 2000 euro op naar aanleiding van de ongeregeldheden tijdens de wedstrijd FC Twente - Ajax op zaterdag 8 september. Bovendien mag Ajax voor de wedstrijd uit tegen Den Bosch alleen kaarten verkopen aan de houders van de zogenaamde 'uitkaart'. Zaterdag 22 december Ronald Koeman en Ruud Krol openen op feestelijke wijze de vernieuwde Ajax Fanshop en het Ajax Museum. Zondag 23 december Ondanks de 3-1 nederlaag tegen FC Utrecht gaat Ajax als lijstaanvoerder de winterstop in. Na afloop van het duel FC Utrecht - Ajax maakt trainer Koeman bekend Jan van Halst na de winterstop bij de A-selectie te voegen. Donderdag 27 december Ronald Koeman spant een kort geding aan tegen het weekblad Weekend. In het blad wordt Koeman beschuldigd van het hebben van een buitenechtelijke verhouding. De Ajax-trainer eist rectificatie van het artikel en een schadevergoeding van 25.000 gulden. Vrijdag 28 december Op 84-jarige leeftijd overlijdt Jany van der Veen. Zaterdag 29 december Wamberto doet AJAX MAGAZINE FEBRUARI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 55