20 janMrï Dan probeert Machlas het. De Griek trapt met veel techniek, precisie en kracht. Dat kan niet missen. Op miraculeuze wijze weet Chivu echter ook deze poging te stoppen. Hij buigt dankbaar voor het grootse applaus dat hij krijgt van alle spelers, de technische staf en de journalisten. Maar dan moet hij weer pas op de plaats maken. Een klein gedrongen mannetje komt het veld op en schudt iedereen de hand. Serge van den Ban is gearriveerd en Zlatan kan zijn ogen niet geloven. Is dit mannetje dat tot zijn navel reikt echt de nieuwe doelman? De hele selectie wordt eerst onder handen genomen door Laszlo Jambor. Het is een mooi gezicht hoe gelijk de aerobicsachtige oefeningen gaan. Van den Ban valt niet uit de toon. Bij Haarlem doen ze immers sinds de komst van Heini Otto bijna dezelfde trainingsvormen als bij Ajax. Zo ook de Braziliaanse danspasjes en de zonnegroet tijdens de warming-up. Na een positiespel waarbij de bal maar één keer geraakt mag worden, wordt de groep verdeeld in een 'eerste' en een 'tweede' elftal. Het eerste doet het rustig aan, want dat zijn de elf die vanavond tegen Wolfsburg in de basis staan. Het tweede wordt pittig onder handen genomen door Ruud Krol. Het gaat om druk zetten en snel omschakelen bij balverlies. En scoren natuurlijk. Van den Ban moet meteen aan de bak. De schoten vliegen om zijn oren. Hij wordt aangemoedigd door Maarten Stekelenburg, die op een stoeltje achter de goal toekijkt. Vermoeid, want 'dit is toch wel een paar niveautjes hoger dan bij Haarlem', maar voldaan stapt Van den Ban van het veld. 'Ik werd gisteren gebeld door Wil Coort en dacht dat het een teamgenootje was die een grap met me uithaalde. Maar toen ik Leo Beenhakker aan de lijn kreeg, wist ik het zeker: die stem herkende ik meteen!' Dat hij vanochtend direct op het vliegtuig kon stappen, heeft te maken met het samenwerkingsverband tussen Haarlem en Ajax en het feit dat het om een vriendschappelijke wedstrijd gaat. Van den Ban blijft tot het einde van het trainingskamp, iets wat hem wel goed uitkomt. Half februari beslist Ajax over zijn toekomst. 'Ajax zit ruim in de doelmannen. Het wordt een mooi gevecht. De komende dagen kan ik Koeman laten zien wat ik in mijn mars heb.' Ook de wedstrijd tegen Wolfsburg wordt gewonnen. Johnny Heitinga en Maarten Stekelenburg balen dat ze niet mee doen, maar vermaken zich met het becommentariëren van het duel voor Ajax.nl. De technische staf heeft een serieus toernooi georganiseerd. Driftig bouwt Tonny Bruins Slot, samen met de clubdokter, aan een scorebord. In de buurt van een zestienmeterlijn staat een beker te glimmen in het zonlicht. Naast eeuwige roem en de prachtige bokaal met linten gaat het vandaag ook om keiharde winstpremies. Alle deelnemers, twintig Ajacieden in totaal, hebben tien euro in de beker gegooid. Het viertal dat wint, kan de munten in de achterzak steken. Voor het ploegje dat op de vijfde plaats eindigt, mogen de winnaars een straftraining verzinnen. De ploeg van Jan van Halst, Wamberto, Van den Ban en Van der Meyde blijkt over de juiste mix van kwaliteiten te beschikken. Van Halst durft het aan in opstand te komen tegen de arbiter-coach: 'Hoezo, die bal was uit? Koeman man, je staat daar maar een beetje met je handen in je zakken toe te kijken! Doe 'ns wat nuttigs!' De fluwelen en grappig bedoelde revolutie wordt met hoongelach in de kiem gesmoord. Uiteindelijk is er geen kruid gewassen tegen dit Futtennis-viertal. Uit het onbedaarlijke juichen en het 1. Tonny Bruins Slot houdt de stand bij. 2. Een mooie omhaal van Zlatan op het Torneo Futtennis. 3. Het winnende Futtennis-viertal met de beker.

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 53