1. Van der Gun, Knopper en Van Halst zingen na het karten het Wilhelmus. 2. André Bergdolmo heeft een goede swing. 3. Op het strand doet trainer Koeman mee aan het partijtje. emotioneel heffen van de gewonnen beker spreekt ontegenzeggelijk een winnaarsmentaliteit. Maar er is ook collegialiteit. De straftraining voor het viertal op de vijfde plaats wordt vergeten. De verschillen tussen de viertallen was minimaal. Op het prestigieuze toernooi volgt een cool down. 's Middags krijgt deze laatste trainingvorm een vervolg als de jongens even mogen uitblazen van vijf dagen intensieve arbeid. De meeste Ajacieden brengen de vrije middag toch sportief door. Richard Knopper, Cedric van der Gun en Jan van Halst besluiten te gaan karten. André Bergdolmo vergezelt trainer Koeman en technisch directeur Leo Beenhakker op de golfbaan, 's Avonds ontspant de selectie geest en lichaam volledig in een Braziliaans restaurant. ~2Lon<{{i<£ 20 Vrolijk komen de Ajax-mannen aangefietst. Op het strand staat een training op de agenda. Verbaasd nagestaard door een lange rij vissers hobbelt de groep achter Lazslo Jambor aan. Op het gemarkeerde strandveldje is het elf tegen tien. De overtalsituatie creëert Koeman door zelfbij het rode team mee te doen. Rafael van der Vaart voelt al nattigheid: 'Ik ga mooi linksbuiten staan.' Hij posteert zich zo ver mogelijk van de waterlijn. De bal rolt moeizaam in het zand en de goals worden gevierd als ware het beslissende treffers in een Champions- Leaguefinale. Rood wint uiteindelijk en het onvermijdelijke gebeurt. Wampie weet zijn ploeggenoten nog te omzeilen, Laszlo Jambor is het slachtoffer dat een bad moet gaan nemen in de Atlantische Oceaan. Twintig spelers jonassen Jambor het water in. De nog als een atleet ogende trainer op leeftijd laat zich niet kennen en maakt er een zwempartijtje van in het ijskoude water. 's Middags wordt over het hele veld een wedstrijd gespeeld tussen twee Ajax'en. Het rood-wit met de gele hes lijkt verdacht veel op het basiselftal dat Ronald Koeman voor ogen heeft: Didulica, Vierklau, Bergdolmo, Chivu, De Cler, Galasek, Knopper, Van der Vaart, Van der Meyde, Zlatan en Wamberto. Op de rechtsbackpositie komt tijdens de partij ook Heitinga te staan. De vonken vliegen van het wedstrijdje af en Chivu is het eerste slachtoffer dat kortstondig naar de kant gaat. Ronald Koeman neemt zijn positie in de verdediging van geel over. Een beetje traag, dat wel, maar verder oogt de trainer- coach best scherp. Petri Pasanen gaat als volgende tegen de vlakte. De Fin heeft last van zijn lies en volgt de verdere verrichtingen van de overige Ajacieden vanaf een stoel aan de zijlijn. Twee doelpunten van geel zijn om in te lijsten. Zlatan ontvangt rechts van het strafschopgebied de bal en laat het leer met een prachtige curve achter Van den Ban ploffen. Even later neemt Rafael van der Vaart een vrije trap, die zinderend van effect binnenslaat. 21 juntuirï Op de laatste training zijn de Ajacieden fel. Ze gaan tot op het randje en soms zelfs daarover. Door acht dagen op eikaars lip te zitten is de selectie hechter geworden, maar er ontstaan wat kleine irritaties. Links en rechts op het veld worden wat brandjes geblust. 'Je mag scherp zijn in de duels, dat moet zelfs, maar houdt respect voor elkaar,' roept Koeman. 'Scherpte is goed maar we moeten met elkaar winnen.' Twee spelers onttrekken zich van het spel. André Bergdolmo en Petri Pasanen hebben beiden last van hun lies. Zij kijken tevreden toe naar een steeds fitter wordende Fred Grim, die bijna voluit kan trainen. Na afloop roept Ronald Koeman alle spelers bij elkaar. Hij is tevreden en maakt een compliment voor het harde werken van de mannen. 'Ik heb er vertrouwen in,' besluit de trainer het trainingskamp bemoedigend. 52 AJAX MAGAZINE FEBRUARI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 50