1. Wamberto, Walker en Maxwell worden geïnterviewd door de Portugese tv. 2. Chivu laat zien dat hij ook kan keepen 3. Maarten Stekelenburg verlaat aangedaan het Foto: Johnny Heitinga uitgenodigd in het Ria Park Hotel. Achter, op het behagelijke terras dat is omzoomd door palmbomen en ander wuivend groen, staan de spelers en technische staf geduldig de journalisten te woord. Tijdens de middagtraining loopt Jan van Halst nog steeds rondjes. Johnny Heitinga, met zijn knie verpakt in het ijs, maakt er een eigen persdagje van. Even verzucht hij: 'Ik had daar gewoon kunnen staan,' wijzend op het veld. Maar al snel verdringt Heitinga die gedachte. Louis van de Vuurst wordt aan een vragenvuur onderworpen: hoeveel plaatjes Louis ondertussen heeft geschoten; wat zijn fototoestel nou helemaal kost; hoe zo'n ding eigenlijk werkt. Met verbazing hoort hij de aantallen en bedragen aan. Even tuurt 'Heitje' in een toestel van de fotograaf, vraagt 'welk knoppie?' en klik, een actie op het veld staat op de gevoelige plaat. 'Die komt in het Ajax Magazine,' zegt Heitinga vol overtuiging. Na afloop wil TV1 uit Portugal de drie Brazilianen Wamberto, Maxwell en Walker spreken. Gebroederlijk zitten ze op een rijtje voor de camera, Wampie doet als enige het woord. Z&tnAerdag 17 jannari Voetballers en fietsen, dat betekent lekke banden, kettingen die eraf lopen en sleuteltjes die als sneeuw voor de zon verdwijnen. Voetbalhumor of slordigheidjes, John O'Brien en Ferdi Vlerklau hebben zo hun eigen oplossing om de 700 meter van het hotel naar het trainingsveld te overbruggen en op tijd te komen, zij hebben een auto gehuurd. De training oogt vandaag wat minder intensief. Johnny Heitinga kan bij sommige onderdelen weer met de groep meedoen, zoals de rek- en strekoefeningen, het haasje-over en de korte sprints. Maar het voor voetballers favoriete afronden op de goal moet hij voorbij laten gaan. Tijdens een grote partij op de middagtraining moet Maarten Stekelenburg van het veld af. De Ajacieden spelen een grote partij tussen beide zestien meterlij nen en de keepers Stekelenburg en Didulica staan als een soort laatste man op de rand van het strafschopgebied. Ze voetballen mee, iets wat Maarten juist goed kan. Maar tijdens een onschuldig ogende sliding gaat het mis. In een flits gebeurt het, zijn rechterknie doet gigantisch veel pijn. Als Ronald Koeman - staand aan de andere lange zijde van het veld - ziet dat Maarten niet meer kan meedoen, haalt hij ook Joey Didulica naar de kant. Morgen is de wedstrijd tegen Wolfsburg, onnodige risico's moeten worden uitgesloten. Hevig aangedaan strompelt Stekelenburg richting de uitgang van het complex. \JrijAag 18 januari Zo heeft Ajax een 'keepersprobleem' (wat te doen met het overschot aan doelmannen?), zo heeft Ajax een 'keepersprobleem': Lobont staat voor zijn eigen ontwikkeling tijdelijk in Boekarest onder de lat, Grim is nog niet wedstrijdfit en de blessure van Maarten Stekelenburg lijkt behoorlijk ernstig. Dan zit er niets anders op dan bij zusterclub Haarlem aan te kloppen om als de wiedeweerga Serge van den Ban te 'lenen'. Het trainingsveld ligt er vandaag, de dag van de laatste serieuze test voordat de competitie van start gaat, weer schitterend bij. Als de training op het punt staat te beginnen, is het de vraag of Van den Ban, die vanochtend om 7.30 uur in het vliegtuig naar Faro is gestapt, wel op tijd is om al mee te doen. 'Geen probleem,' roept Cristian Chivu. De aanvoerder offert zich wel op en gaat in het doel staan, geen keepershandschoenen, handen in de mouwen. Maar al te graag vuren zijn teamgenoten de schoten op hem af. Zonder angst probeert Chivu de ballen uit het doel te houden. Zlatan tracht het met een listig lobje, maar de keeper tikt de bal over het doel. De inzet van Bergdolmo wordt met de vingertoppen aangeraakt, maar belandt desondanks hard in de kruising. 'Aia!' schreeuwt Chivu het uit. AJAX MAGAZINE FEBRUARI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 49