hem uit voor een ouwe shagroker, John kijkt alleen maar verbaasd. De stemming blijft goed, helemaal wanneer uit de door de piloten vrijgegeven vluchtinformatie blijkt dat het in Faro 15 graden en nice weather is. Vanaf de luchthaven, onder een prachtige sterrenhemel, volgt een korte busrit naar het Ria Park Resort Hotel. ï&ln&Aag 1$ januari Onder een mild en hartverwarmend winterzonnetje fietsen de Ajacieden naar het nabij gelegen trainingsveld. Ontspannen, want het ging heuveltje af, arriveren de mannen bij het complex dat hoort bij het resort met de naam Vale de Garrao. De eerste training in de Portugese Algarve kan beginnen. Terwijl Laszlo Jambor de al wat op temperatuur gekomen spieren van de jongens losmaakt en de Leo Beenhakker en Klaas Nunninga tevreden toekijken, zetten Ruud Krol, Tonny Bruins Slot en Ronald Koeman de doeltjes en de door de zon felgekleurde pylonen op hun plek. Bij het over vijftig meter verplaatsen van een aantal ballen zien we een glimp van de passing die Krol en Koeman mede wereldfaam bezorgde. Aan het eind van de warming-up van Jambor springt André Bergdolmo even over de afrastering voor een snelle sanitaire stop. Eerst de rondootjes. Hardop tellen de trainers het aantal keren dat de bal in bezit blijft. Krols stem galmt kritisch- Amsterdams over het veld: 'Lekker dan, na twee seconden zijn we die bal alweer kwijt!' Later, als het wat beter gaat: 'Begint er een beetje op te lijken!' De teammanager gaat middenvelder Steven Pienaar van het vliegveld halen. De spelers doen drie verschillende circuitjes: een partijvorm, passes geven en het benutten van standaardsituaties. Scherpte, concentratie en precisie worden door de coaches gepredikt. De vakantie is over voor de Ajacieden, zoveel is duidelijk. 's Avonds wordt de wedstrijd ter gelegenheid van het tachtigjarig bestaan van de Algarvische voetbalbond tegen SC Farense in Estadio Sao Luis met 2-0 gewonnen. V^omsAaft 16 januari De dag na het vriendschappelijke treffen met SC Farense is voor de Ajacieden verre van een rustdag. De ochtendtraining bestaat voornamelijk uit drie gerichte oefeningen. Onder de bezielende leiding van Bruins Slot speelt een deel van de selectie een fel partijtje met minidoeltjes. Krol tracht de koptechniek te verfijnen (aangooien en raak koppen) en Koeman laat de mannen met het slechte been afronden, sprinten en weer, en weer en weer. De licht geblesseerde Jan van Halst en Johnny Heitinga lopen rondjes en kijken jaloers naar hun collega's. Teammanager David Endt heeft een Portugese voetbalkrant onder zijn arm. Dagelijks brengt Record een pakket krantenpagina's over sport, maar vooral veel over voetbal. Vandaag, quartafeira (woensdag) staat er een verslagje in van het duel tegen Farense. 'Hollanders superieur aan de ploeg uit de Algarve' kopt de krant positief. Koeman en Krol voeren een interessante discussie met Cristian Chivu en André Bergdolmo, de eerste en tweede aanvoerder. Met pylonen maakt Koeman posities duidelijk. Krol wijst en draait zijn lichaam om hun bedoelingen aanschouwelijk te maken. Het gesprek gaat over de opstelling in het centrum van de defensie. 'Een heel normaal gesprek over voetbal,' vertelt de aanvoerder na de training. 'Dat doen we iedere week. Ik vind het heel goed dat Koeman dat soort zaken met ons bespreekt. Helemaal op dit moment, want tijdens het trainingskamp hebben we daar meer tijd voor.' Chivu ontpopt zich gedurende de week als een ware captain. Hij overlegt met de trainer, sust ruzietjes en heeft bij spelletjes op de training de beslissende stem. Tussen de oefensessies in is de pers 1. Bergdolmo fietst na de training naar het hotel. 2. Jan van Halst, hier in duel met Wamberto, is weer terug bij Ajax 1. 3. De groep luistert aandachtig naar trainer Koeman. AJAX MAGAZINE FEBRUAR

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 47