7^KaanAaft 1<ï januari Hard werken in een ontspannen sfeer door Saar van Bueren en Erol Erdogan foto's Louis van de Vuurst Op Schiphol checken 23 spelers in voor de vlucht naar Portugal waar de selectie zich een week lang zal voorbereiden op de tweede helft van de competitie. Mido en Trabelsi zijn niet mee, zij strijden met hun nationale elftallen om de African Nations Cup. Trainer Koeman heeft Jong-Ajax- speler Walker aan de groep toegevoegd. Ook de jonge Steven Pienaar mag mee, aangezien Daniel Cruz wegens een blessure op het laatste moment moet afhaken. Pienaar wordt echter niet op tijd bereikt. Hij zal zich dinsdag in Faro melden. Door de dichte mist in Amsterdam hebben de Ajacieden voor vertrek anderhalf uur vertraging. John O'Brien en Petri Pasanen doden de tijd met het lezen van een boek. Zlatan is trots op zijn nieuwste CD en wil dat iedereen deze even beluistert. Richard Knopper bekijkt op een moderne portable DVD-speler een karate-film, later moet hij lachen om de grappen van Jiskefet. Door het lange wachten wordt de stemming een beetje jolig. De luchtvaartmaatschappij toont een filmpje met toepasselijke stretchoefeningen, als Jan van Halst Laszlo Jambor vraagt of de selectie mee moet doen. Cristian Chivu verzoekt de stewardess of hij vast wat te eten kan krijgen.No Sir, after take off,Eenmaal in de lucht wordt een lichte sportmaaltijd geserveerd. Ook Zlatan heeft honger.Sorry Sir, only one meal a person.' Enige commotie ontstaat wanneer een steward omroept dat er sigarettenrook in een van de toiletten is geconstateerd. John O'Brien, fervent niet-roker, is zich van geen kwaad bewust als hij van de WC terug wil gaan naar zijn stoel. Zijn ploeggenoten maken 45 1. Machlas en Knopper in duel 2. De Ajacieden fietsen naar het trainingsveld 3. De aanvoerder en de vice-aanvoerder lopen de spieren los aan het begin van een training. 4. Na een pittige training lessen de spelers hun dorst kJAX MAGAZIN

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 45