Ajax 1. Had hij het daar moeilijk mee? 'Eerlijk gezegd heb ik me niet veel bemoeid met de perikelen rondom Co. Ik heb alles op me af laten komen. Het was voor hem emotioneel. Hij had het idee dat hij een driejarig contract had en wilde dat uitdienen. Toen werd hij ineens ontslagen. Voor mij was het ook wel even slikken, want ik kan er niet tegen als mensen om wie ik geef verdriet hebben. Ik wil niemand pijn doen. Maar ja, je moet toch verder.' Voor de winterstop was er weinig tijd om stil te staan bij de trainerswissel, er moest gewoon gevoetbald worden. Twee weken vrij met kerst en oud en nieuw en het trainingskamp in Portugal gaven de spelers de tijd om op adem te komen en de nieuwe coach te leren kennen. Van der Meyde is zeer te spreken over Ronald Koeman. 'Omdat hij op ons niveau gespeeld heeft, weet hij precies wat er in onze hoofden omgaat. Dat is erg prettig. De trainingsstof is ook perfect. We trainen heel gericht op "voetbaldingen". Bij Adriaanse bestonden de trainingen veel uit lopen. Nu doen we alles met de bal.' Het zit dus wel goed met de nieuwe trainer. En met de groep. 'We hebben een jong en leuk team met goede voetballers. Als we bij elkaar blijven, denk ik dat we heel ver kunnen komen. Dit jaar maken we kans op het kampióenschap, maar we moeten dan wel op de beslissende momenten goed presteren.' Balans Zijn leven buiten het veld moet in balans zijn om evenwichtig in het veld te kunnen staan. En het is voor Van der Meyde belangrijk dat de sfeer in het team goed is. Hij is iemand die met iedereen goed kan opschieten, maar met Zlatan is hij echt maatjes. 'Het klikt tussen ons, we voelen elkaar aan. We zijn een beetje hetzelfde. Ik herken mezelf, hoe ik vroeger was, in hem. Hij doet gekke dingen in het veld, neem bijvoorbeeld die elleboogstoot. Ik weet wat er dan door hem heen gaat. Ik reageerde vroeger ook te emotioneel en liet het uit de hand lopen. Op de trainingen en in het veld schelden we veel op elkaar. Dat pikken we van elkaar. We moeten het niet uit de hand laten lopen, maar zo houden we elkaar scherp. Ik wil dat hij scoort en hij wil dat ik de bal krijg en er een mooie actie mee maak. 'Op de club en tijdens het trainingskamp trekken we ook samen op, luisteren samen naar muziek. Maar buiten Ajax heeft iedereen zijn eigen leven en gaan we niet heel veel met elkaar om. Dat komt ook omdat ik een vriendin heb. Als ik vrijgezel zou zijn, zou ik dat veel meer doen.' De rust en warmte die hij altijd bij zijn moeder vond, wordt nu ook gecreëerd door zijn vriendin. 'Ik heb haar leren kennen via haar vader die een bloemenzaak in het winkelcentrum van Diemen heeft. Ik ging goed met hem om. Ik ben een keer bij hem thuis geweest om zijn zoon te helpen bij de revalidatie van zijn voet na een operatie. En toen deed zij open. Nadat ik met haar broertje heb gerend, heeft zij mij thuisgebracht. Zo is het eigenlijk gekomen. 'Ik ben helemaal gek op haar. Ze is heel belangrijk voor me en zorgt goed voor me. We wonen gezellig samen met de honden en we hebben ook een kat, Mafia, die denkt dat hij een hond is.' Voetbal en familie, dat is waar Van der Meydes leven om draait. Veel andere interesses heeft hij niet. 'Als ik maar lekker bij mijn vriendin of mijn moeder kan zijn. Verder vind ik het prachtig om te winkelen. Kleding kopen is echt een hobby van ons. Er hangen kleren in de kast met de prijskaartjes er nog aan. Misschien ben ik iets aan het inhalen wat we vroeger niet konden doen. Ik heb het zelf verdiend, omdat ik het niveau van Ajax heb kunnen halen, maar ik realiseer me wel degelijk dat het leven van profvoetballer een bevoorrecht leven is. je hoeft niet veel te doen. Na de training ben je de rest van de dag vrij en je verdient er ook nog goed geld mee. Ik vind het heel fijn, dat we nu zonder zorgen kunnen leven. Nu kan ik mijn moeder letterlijk terugbetalen voor alles wat ze voor me gedaan heeft. Ik kan haar elke maand wat extra's geven.' Binnenkort gaat Van der Meyde in onderhandeling om zijn contract bij Ajax open te breken. Hij wil nog een tijd Ajacied blijven. 'Het is mijn club en ik voel me goed. Ik ben nog jong en ik kan hier nog veel leren. Ooit zou ik wel in het buitenland willen spelen. Engeland vind ik en prachtig voetballand.' Kan jij met je familiebanden wel een overstap naar het buitenland maken? 'ja, dat gaat me wel lukken. Ik laat gewoon iedereen overkomen!' AJAX MAGAZINE FEBRUARI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 42