Morten Olsen had hem op achttienjarige leeftijd bij de A-selectie gehaald, die in 1988 de titel pakte. 'Ik heb die schaal vastgehouden. Een fantastisch gevoel was dat!' Toen bleek dat hij niet veel speelminuten in het eerste kreeg en ook in het tweede niet zeker was van een basisplaats, aangezien veel A-selectiespelers na blessures wedstrijdritme op moesten doen, vroeg hij zelf of hij uitgeleend mocht worden. Binnen een week werd hij verhuurd aan FC Twente, waar het hem een jaar lang zeer goed bevallen is. 'Ik heb daar veel geleerd. Je doet door het spelen van competitiewedstrijden zoveel ervaring op. Natuurlijk miste ik mijn moeder, maar ik ben gezellig met mijn vriendin in Enschede gaan samenwonen.' In datzelfde jaar werd duidelijk dat de man met wie hij in de loop der jaren een speciale band had opgebouwd, het seizoen daarna trainer van Ajax zou worden. Van der Meyde: 'Ik had Co Adriaanse al een paar keer zien zitten op de tribune bij Twente. In eerste instantie wilde ik niet terug naar Amsterdam omdat ik dacht de concurrentie met Laudrup aan te moeten gaan. Adriaanse zei dat ik wel een kans zou zijn vriendin in Hoofddorp samenwonen, weer dicht bij zijn moeder. Toch leek Van der Meyde niet lekker in zijn vel te zitten. Hij speelde wisselvallig. 'Je hebt als speler vertrouwen nodig. Vorig jaar speelde ik de ene week niet en de andere week wel. Dan ga je aan jezelf twijfelen,' verklaart Van der Meyde. maken om te spelen, mede gezien het feit dat Laudrup zo vaak geblesseerd was. Het zou tussen mij en Wamberto gaan. Toen ben ik toch teruggekomen.' Wisselvallig Terug bij zijn 'duppie' kreeg hij nu wel speelminuten in het eerste. Hij ging met Je hebt toch een speciale band met Adriaanse? Kon je daar niet over praten met hem? 'Nee, het was vorig seizoen anders tussen ons. Ik praatte niet zoveel meer met hem als vroeger. Gewoon, tijdens de wedstrijdbesprekingen maar niet op andere momenten.' Aan het begin van dit seizoen was Adriaanse ook trainer en toen speelde je wel goed. 'Het ligt ook niet alleen aan de trainer. Mijn leven buiten het veld moet op orde zijn, dan kan ik binnen het veld goed presteren. Ik moet geen dingen aan mijn hoofd hebben. Ik had vorig jaar een aantal problemen. Nu voel ik me goed en heb ik geen zorgen meer. Daarom sta ik zo lekker te spelen. Ik hoef maar aan één ding te denken en dat is voetbal.' Spelen in het eerste van Ajax en goed spelen als Ajacied, Van der Meydes droom was uitgekomen. Juist op dat moment werd de man, die een belangrijke rol gespeeld heeft bij het verwezenlijken van die droom, ontslagen als trainer van AJAX MAGAZINE FEBRUARI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 41