2001 was voor onze club weer een turbulent jaar, maar de vooruitzichten voor het huidige jaar zijn toch wel veel beter. Met de aanstelling van Ronald Koeman en Ruud Krol denken we nu echt de basis te hebben gelegd voor een goede sportieve toekomst en vooral voor rust in de 'tent'. Ik heb er in mijn nieuwjaarsspeech op gewezen dat wij ons door de buitenwacht, maar ook enkele intimi, niet langer aan moeten laten praten dat het met Ajax zo slecht gesteld is en dat we een kil instituut zijn geworden. Zeker, daar leek het een aantal jaren geleden wel op af te stevenen, maar het roer is tijdig omgegaan. Men moet daarom nu eens ophouden te doen of het Ajax van nu nog net zo is als het Ajax van drie jaar geleden. Het doet onrecht aan al die Ajacieden die met zoveel inzet voor hun club bezig zijn en die samen met ons de club weer op het goede spoor hebben gebracht. Vanaf deze plaats wil ik Arie van Os bedanken en complimenteren voor de talloze dingen die hij voor onze club heeft gedaan. Intern heb ik al eens aangegeven dat het jammer is dat wij het ere penningmeesterschap niet kennen, want dat verdient Arie. Arie was de architect van vele zaken en hij heeft de club dankzij zijn inzichten vaak voor financieel onheil behoed. Arie, je club is je veel dank verschuldigd! Tegelijkertijd een hartelijk welkom in ons bestuur aan Hein Blocks, net zo'n Ajacied als Arie en met even veel financieel en bestuurlijk inzicht. Hein is al jaren lid van de Ledenraad en bleek dan ook al snel ingewerkt. Veel succes Hein! Het fanzine De Ajax Ster (DAS) gaat (tijdelijk) verdwijnen. Alhoewel de reden is dat men alle tijd wil besteden aan een boek ter gelegenheid van vijfentwintig jaar F-side, hetgeen een fantastisch streven is natuurlijk, vind ik het toch jammer. Jammer omdat de DAS in een behoefte voorzag en een aantal jaren geleden een goed kritisch blad was, waarin meningen verkondigd werden waar wij absoluut rekening mee hielden. Sinds anderhalf jaar echter was er een omslag merkbaar en is de DAS verworden tot een magazine waarin de meeste ruimte werd ingericht voor het belachelijk maken van Ajax-medewerkers en -bestuursleden, onder wie ook ik. Vermoedelijk omdat praktisch alle wensen van de DAS van weleer inmiddels zijn ingewilligd en vergunningen voor het supportershome inmiddels zijn aangevraagd, zodat er inhoudelijk niet veel meer overbleef dan het volgen van de prestaties van ons team. Onder het mom 'humor' heb ik me veel moeten laten welgevallen, maar hoge bomen vangen nu eenmaal veel wind, dus heb ik me, in tegenstelling tot wat de redactie aan haar lezers heeft laten weten, nooit aan de inhoud van artikelen over mij gestoord. Bovendien heeft een ieder zijn eigen gevoel voor humor. Eigen niveau bovendien ook. Velen vragen zich dan ook af hoe het mogelijk is geweest, dat ik een kort geding tegen de DAS-redactie heb gevoerd. Welnu, het werd voor mij allemaal anders toen er onder een column, die zogenaamd van mij afkomstig was, mijn handtekening prijkte, alsmede een e-mailadres waarop men met mij kon communiceren, teneinde het te doen voorkomen of het artikel echt van mij afkomstig was. Ik vind alles goed, maar zal nimmer akkoord gaan met het vervalsen van mijn handtekening. Ik heb de redactie van de DAS via mijn jurist dan ook gevraagd te willen rectificeren dat deze handtekening nagemaakt was en de toezegging gevraagd de handtekening niet meer te zullen gebruiken. Dat wilde men niet. Sterker, toen ik van hun advocaat een e-mail kreeg waarin stond dat het de DAS-redactie te ver ging om in de toekomst niet langer zonder toestemming van mijn naam, foto en handtekening gebruik te mogen maken, restte mij niets anders dan de gang naar de Parnassusweg te maken. Dat vond ik niet leuk, maar de redactie had op de DAS-website al zo'n ferm standpunt ingenomen dat ook zij niet meer terug kon. Uiteindelijk heeft de rechter teneinde allerlei juridische obstakels te vermijden via mediation een overeenkomst tussen de redactie en mij bewerkstelligd, waarbij de rechter een tekst heeft gedicteerd die in de eerstvolgende DAS op pagina 5 zou moeten worden geplaatst. Dat is ook gebeurd, weliswaar niet op de manier zoals met de rechter was afgesproken, maar goed. De tekst luidde als volgt: Zoals jullie in nummer 38 van DAS hebt gelezen is er op 31 oktober 2001 een kort geding geweest tussen Michael van Praag tegen de redactie van DAS. Hiermee berichten wij jullie over hetgeen daar toen besproken is. Wij hebben begrepen dat Michael van Praag vooral bezwaar heeft tegen het gebruik van zijn handtekening onder het artikelvan de voorzitter in nummer 37 en het opnemen van het e-mailadres dat door het gebruik van de naam verwarring kan wekken. Wij hebben op de zitting erkend dat het gebruik van de handtekening niet correct was en we hebben zoals jullie al weten al voor de zitting het nep e-mailadres van onze website gehaald omdat we begrijpen dat daardoor voor Van Praag ongewenste verwarring kan ontstaan. Van Praag is met ons van oordeel dat in een blad als het onze het mogelijk moet zijn scherp over hem te schrijven, ook onder de kop van de voorzitter of een vergelijkbare koptekst. Van Praag heeft er dan ook geen bezwaar tegen dat in dat verband een foto van hem in ons blad wordt afgedrukt. Alle argumenten vernomen hebbend, hebben wij toegezegd de handtekening of iets dat op een handtekening lijkt niet meer te plaatsen onder de rubriek van de voorzitterof onder artikelen waarvan de indruk wordt gewekt dat ze van Michael van Praag afkomstig zijn en voorts hebben wij toegezegd dat we het e-mailadres niet meer in gebruik zullen nemen. Daarmee is de kwestie tussen ons en Michael van Praag uit de wereld. Natuurlijk staan in het blad rondom deze 'rectificatie' teksten als dat ik zou hebben ingebonden, halve waarheden en pogingen mij belachelijk te maken, maar dat geeft juist ook zo goed aan wat er van de DAS is geworden. Toch hoop ik dat er een moment zal komen waarop het blad weer verschijnt en ik wens de makers van het boek veel succes toe. Mocht men daarvoor een beroep willen doen op de archieven van Ajax, dan is men uiteraard van harte welkom. Rest mij, Ajacieden, u een heel prettige tweede helft van dit seizoen te wensen, met hopelijk weer eens een rit naar het Leidseplein. Michael van Praag VAN DE VOORZITTEN 18 AJAX MAGAZINE FEBRUARI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 18