flMMNRI ÉëllilÉÊfÉMIÉliÉ 'Bij de status van Ajacied hoort een bepaalde verantwoor delijkheid. Daar heb ik de spelers op gewezen' mee eens bent. Ik vind het goed om met spelers te discussiëren over bijvoorbeeld hun positie in het veld. Maar dan vraag je heel veel van een speler, hoor.' Interessant object Koeman praat dus veel met de spelers, als groep en individueel. Iets wat voor de winterstop wegens het drukke programma er nog een beetje bij ingeschoten was. In het nieuwe jaar en tijdens het trainingskamp kon de trainer daar wel tijd voor nemen. Zo sprak hij met de groep over de berichtgeving in de roddelpers rondom zijn persoon. Koeman: 'De jongens horen en lezen natuurlijk ook dingen en normaal gesproken probeer je werk en privé te scheiden. Maar ik heb het gebruikt om ze duidelijk te maken dat een speler van Ajax een interessanter object is dan een speler van Heracles. Ook buiten het veld. Amsterdam is een gezellige stad met een leuk centrum. Veel jongens zijn vrijgezel en een gewild object. En er is een tendens dat de roddelbladen hun aandacht meer richten op de voetbalwereld. Eerst was er de affaire rondom het Nederlands elftal, dan gaat het weer om Babangida, daarvoor was er de Bosman-tragedie en nu dus mijn verhaal. Ik vond het mijn plicht om een waarschuwend vingertje op te houden. De spelers moeten het dan zelf invullen. Ik ga niet 24 uur per dag op ze letten. Bij de status van Ajacied hoort een bepaalde verantwoordelijkheid. Daar heb ik ze op gewezen.' Terwijl de publicaties in Nederland door bleven gaan, leek Koeman in Portugal rustig onder de situatie. Koeman: 'Maar het vreet aan me. Ik wissel van club en dan heb ik alle kracht en gedachten daarbij nodig. Dan komt er een heel ander verhaal bij. De periode rond kerst en oud en nieuw neem je normaal gesproken afstand van de dingen, maar ik had dit gezeur aan mijn fiets hangen. Dat komt heel slecht uit. Ik kan het alleen niet terugdraaien. De enige mogelijkheid was te zorgen dat het privé weer rustig werd. Zodat ik alle krachten en gedachten weer kon richten op waar ik bij Ajax voor ben aangesteld.' Koeman nam juridische stappen tegen het blad Weekend en gaf samen met zijn vrouw Bartina een interview aan De Telegraaf. Heb je overwogen om niet te reageren? 'Ja, natuurlijk wel. Als ik weerwoord geef, gaat de andere partij misschien door en houdt het maar niet op. Daar heb ik over nagedacht. Je hebt nooit het gevoel dat het honderd procent goed is wat je doet. Maar zwijgen en alles maar over me heen laten komen, kan ook niet. Als ik dit van die bladen accepteer, welke kant gaan we dan op? Ik vond dat we moesten reageren. De enige manier is juridisch iets richting zo'n weekblad te ondernemen. Ik win er niets mee, want ze moeten een kleine rectificatie plaatsen. Daar leest iedereen overheen. Het leed is al geschied. Ik heb de zaak gewonnen, maar voor mijn gevoel verlies ik het uiteindelijk, want ik ben een maand lang alleen maar in de verdediging. Je schiet er niets mee op.' Gelukkig kon Koeman zich in Portugal vooral concentreren op de taak waarvoor hij aangenomen is. De trainer kijkt tevreden terug op een week hard trainen in een ontspannen sfeer. Hij heeft de groep kunnen inventariseren en de spelers beter leren kennen. Er komt volgens hem steeds meer lijn in het elftal en in het spel. De tweede helft van het seizoen ziet hij dan ook positief tegemoet. Koeman: 'Ik denk dat het elftal er op het nationale niveau goed uitziet. De eerste helft van het seizoen heeft Ajax veel kritiek gehad, maar we staan wel bovenaan de ranglijst. Dat lag ook aan het feit dat andere clubs een minder periode hadden, maar ik ben ervan overtuigd dat we tot het laatst mee doen in de strijd om het kampioenschap. Champions League is uiteraard iets wat ik graag wil halen. Het is een stapje vooruit en dan komt de naam Ajax ook weer in een ander daglicht te staan. Die uitdaging ligt bij ons.' AJAX MAGAZINE FEBRUARI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 16