De Struis-awards 2001 In de stront gezakt: Co Adriaanse Jokkebrok: Leo Beenhakker We nemen er nog één (I): hotelbar te Glasgow We nemen er nog één (II): hotelsuite te Kopenhagen We nemen er nooit meer één: strafschop Nooit genomen: nandrolon Nooit serieus genomen(I): Johan Derksen Nooit serieus genomen (II): MasterClass Edwin Struis in Sportweek van 18 december In deze tijd van nieuwjaarstoespraken wordt die van Co Adriaanse niet druk bezocht. Slechts Tomas Galasek komt opdagen. Hij hoort zijn vroegere trainer de welgemeende wens uitspreken dat de economie van Tsjechië zich in 2002 zal herstellen en dat Ajax geen kampioen wordt. Veel drukker is het bij Leo Beenhakker en Arie van Eijden. Wat daar door wie gezegd wordt weet na afloop niemand, omdat ten eerste alles off the record was en ten tweede iedereen in een vergevorderde staat van dronkenschap verkeerde. Frans Lomans in Sportweek van 2 januari Gefeliciteerd, dat zijn heugelijke berichten zo vlak voor de kerstdagen. "Ja zeker, tijdens de feestdagen zal er een extra glaasje wijn genuttigd worden." Mark van den Heuvel belt met Jan van Halst in Sportweek van 2 januari Tijd voor wijn. Witschge, amateurvinoloog, laat een mooie fles ontkurken. Hij zegt zich fit te voelen, het gevoel te hebben nog jarenlang op niveau door te kunnen voetballen. En dan? "Misschien wel jeugdtrainer worden, dat lijkt me leuk. En voor de overgebleven uurtjes laat ik een mooie wijnkelder bouwen. Daar ga ik dan lekker kaarten. Wijntje uit het rek plukken, kaasplankje erbij, heerlijk." Simon Zwartkruis en Richard Witschge in Sportweek van 2 januari Hein de Kort in Het Parool van 24 december Ronald Koeman. Spil van het Dream Team van Cruijff, heilig en onsterfelijk in Barcelona sinds 20 mei 1992, de dag waarop hij de club de enige Europa Cup voor landskampioenen bezorgde. Was al even terug als assistent van Van Gaal, iedere Catalaan hoopt en weet dat op een mooie dag Koeman zijn nieuwe huis in de heuvels van Barcelona zal betrekken, als hoofdtrainer. Simon Zwartkruis in Sportweek van 2 januari Het was een zinderende wedstrijd in De Kuip. In de laatste minuut van de verlenging, bij de stand 3-3, viel eindelijk de beslissing. Een keiharde poeier in de verste hoek en doelman Waterreus was verslagen. Stefano Seedorf schoot Ajax 2 met zijn laatste krachten willen associëren met intellectuelen. Dat vinden ze bij hun imago passen. Maar jongen, geloof me nou, er is meer. Het leven houdt niet op bij Vrij Nederland en HP/De Tijd. Zeg nou eens eerlijk, ken je de WeekendDaarin lees je de leukste dingen over die club van jou.' De columnist probeert het gesprek droogjes een andere wending te geven door over het huwelijk van Maxima en Alexander te beginnen. Hij denkt na over de manier waarop hij een vlot einde aan het telefoongesprek zal maken, als zijn voormalige kennis de draad weer oppakt. 'Je mag natuurlijk niets over Koeman schrijven. Dat wordt jou verboden, ik weet wel hoe dat gaat. Zegt de naam Devi je niets? Is er eindelijk een onderwerp waar de heren media en alle mensen op de tribune over praten, en dan moet jij je mond erover houden. Wat zeg je? Vind je die materie oninteressant en ben je meer geïnteresseerd in de tweede seizoenshelft? Neem je me soms in de maling? Ik kan je wel mooi vertellen dat Ronald altijd rechts slaapt. Columns schrijven over het reilen en zeilen van de heren media, maar zelf geen kranten lezen. Dat gaat niet samen jongeman.' De columnist weet niet zo goed hoe hij moet reageren. Ja, hij heeft de Weekend gelezen, maar hij wil liever niet dat anderen dit weten. Hij was verbaasd over de editie waarin op pagina 2 een verplichte rectificatie stond en vervolgens doodleuk weer zes pagina's nieuwe roddels en laster. Gênant en vermakelijk vond hij het. Ondertussen begint de vastberadenheid van zijn gesprekspartner hem te irriteren. Hij raakt van streek en besluit de verbinding abrupt te verbreken. Terwijl hij hard meezingt met de muziek in de auto, scheurt de columnist de snelweg weer op. Het telefoongesprek laat hem niet los. Ronald, Bartina, Devi..., moet ik daar nu een stukje over schrijven? Wil ik dat echt? AJAX MAGAZINE FEBRUARI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 161