Wijntje uit het rek plukken, kaasplankje erbij, heerlijk Weekend Pt HEREN MEP IA samenstelling Michel Sleutelberg Toen ik de timide Co de aftocht zag blazen en Ronald Koeman op het toneel zag verschijnen vroeg ik mij af wat ik nou zou doen als ik de nieuwe trainer van Ajax zou zijn. Om een omwenteling teweeg te brengen bij een vastgeroeste ploeg moet je met onverwachte en onorthodoxe methoden de rotte plek uit de appel snijden. Als ik de nieuwe trainer van Ajax zou zijn, zou ik een samenwerkingsverband aangaan met de Chinese voetbalbond, ik zou stenen tafeltennistafels uit Peking importeren en er midden in de Arena een paar plaatsen, 's Ochtends vroeg zou ik de spelers van Ajax tai chi en wu shu lessen geven - om de stress en de luxe het hoofd te kunnen bieden. De jeugd van Ajax zal verslaafd worden aan het jongleren met de zilveren Chinese accuballen, aan schaduwboksen en aan ochtendgymnastiek. Ze zullen niet meer uitgaan en zich te buiten gaan aan drugs, drank, rock and roll en vrouwen. Niemand zal meer geblesseerd raken en omdat de Ajacieden zoveel rust en balans uitstralen ontstaat er een wisselwerking met het publiek. Daardoor is onmiddellijk het probleem van het voetbalvandalisme gedeeltelijk opgelost. Bettine Vriesekoop in Algemeen Dagblad van 13 december spaghetti eten. Ha, en wij maar denken dat er eiwitten en koolhydraten in spaghetti zitten." Simon Zwartkruis interviewt Frank de Boer in Sportweek van 18 december Eet jij veel spaghetti? "Pasta vind ik heerlijk, ja. Hoezo?" Volgens Johan Cruijffzou in spaghetti nandrolon kunnen zitten. "Oh, die weet er weer alles vanaf natuurlijk! Ik zal nooit meer Cristian Chivu praat met AT5 na Ajax - Vitesse. De coltimnist zit in de auto en is wat humeurig. Buiten regent het hard. De ruitenwissers maken ook in de hoogste stand het zicht niet beter en hij zit juist in een gevaarlijke inhaalmanoeuvre als zijn mobiele telefoon gaat. Met zijn linkerhand aan het stuur en de rechterhand in de borstzak, neemt de druk op de chauffeur toe. De uitweg van de telefoon wordt bemoeilijkt door losgesprongen draadjes van zijn veel te oude overhemd. De vrachtauto toetert hard als de columnist in paniek een verkeerde manoeuvre maakt. 'Schoft,' roept hij, 'je ziet toch dat ik aan het bellen ben.' De nerveuze columnist loodst de auto behendig voor de vrachtauto, terwijl hij ondertussen de telefoon in zijn schouder legt. Wie is daar en waarom, schreeuwt hij geïrriteerd in de hoorn. Aan de andere kant is het even stil. Na enige seconden meldt zich een vage kennis uit het verleden, die verbaal het initiatief neemt. 'Zeg jongen, jij schrijft in dat Ajax-blaadje toch een mediacolumn? Van die stukkies waarin je bij voorkeur uit de Volkskrant, Trouw en Het Parool citeert? Dat doe je niet goed jongen, er zijn meer kranten. En als je een zeldzame keer uit De Telegraaf citeert, is het altijd je vriend Henk Evenblij. Ik houd jou heus wel in de gaten hoor.' De columnist rijdt een parkeerplaats op en besluit de motor rust te geven. Hij wil net wat terugzeggen als zijn gesprekspartner verder gaat. 'Ik weet best dat Ajacieden zich graag 160 AJAX MAGAZINE FEBRUARI 2002 Foto: Yvonne Witte v

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 160