Na de wissel met Blind schoof Frank de Boer naar het centrum van de verdediging en mocht 'Soepie' als linksachter zijn kunde laten zien. betreft alleen maar wat geroezemoes. Ik was zó gefocust op de wedstrijd. "Dit is mijn debuut, yes! Nu goed spelen." Dat was het enige wat ik dacht.' Supusepa kon in een elftal dat met 6-1 won, weinig fout doen. Helaas kwam er geen vervolg. Blessures bij de vaste eerste- elftalspelers genazen en Supusepa speelde 'gewoon' weer in het tweede. 'Het was te verwachten dat de vaste kern voorrang kreeg. Maar ik hoopte wel op een echte kans, in een hele wedstrijd.' Die kwam er niet meer. In het daaropvolgende seizoen speelde Supusepa in het tweede. In december verving Wouters de ontslagen Olsen. Maar Wouters kon Supusepa in een zwalkend elftal niet gebruiken. Supusepa: 'In januari had ik wel een gesprek met Wouters, waarin hij aangaf dat mijn contract verlengd zou worden. Vervolgens hoorde ik een tijd niets totdat in mei het bericht kwam dat ik weg kon. Dat was wel erg vreemd. In januari kon ik nog naar eredivisieclubs, maar die had ik afgezegd vanwege Ajax. En in een laat stadium kon ik ineens weg.' Supusepa zet zijn vraagtekens bij de gang van zaken: 'Er was de driehoek Wouters, de trainer, Westerhof, als hoofd opleidingen en Blind, de directeur spelersbeleid. Ik vond het een rommeltje. Ik vermoed dat Wouters weinig meer te zeggen had. Want hij zag het echt in me zitten, dat weet ik zeker. En nota bene Wouters zei me dat ik weg kon. Ik vroeg hem waarom ik ineens weg moest, terwijl er een contractverlenging in het vooruitzicht was gesteld. Daar gaf hij niet echt een antwoord op.' Satellietclub 'De manier waarop ik ben weggegaan bij Ajax was een grote teleurstelling. Het is altijd mijn ambitie geweest om profvoetballer te worden. Dat is me gelukt, alleen niet bij Ajax. Af en toe denk ik terug aan die goede oude tijd. En dan heb ik twee overheersende gevoelens: trots en teleurstelling.' Supusepa nam na de onheilstijding van Ajax contact op met de eerder in hem geïnteresseerde clubs AZ en NEC, maar deze clubs hadden hun selecties compleet. Rob Baan van Feyenoord kwam met het verlossende telefoontje: 'Ze zagen het in me zitten. Ik kon naar hun satellietclub, Excelsior, met de bedoeling dat ik op termijn voor Feyenoord zou gaan spelen. Maar op dit moment speelt een jonge speler, Paauwe, op mijn positie bij Feyenoord. Daar kom ik voorlopig niet aan de bak. 'Als je Ajax gewend bent, is alles een stap terug, maar Excelsior is wel een hoger niveau dan Ajax 2. De Gouden Gids Divisie moet je zeker niet onderschatten. En als je bij Excelsior speelt, krijg je wedstrijden in het betaald voetbal achter je naam. Daar doe ik het voor. Soms wordt me wel verweten dat ik niet meedogenloos genoeg ben. Maar ja, ik voel me een creatieve speler. En als je de Ajax-opleiding hebt gehad, ben je het niet gewend om de bal zomaar uit het stadion te knallen. In de eerste divisie gaat het er veel fysieker aan toe. Ie krijgt minder ruimte dan in de eredivisie, waar je meer Supusepa kon in een elftal dat met 6-1 won, weinig fout doen. Toch kwam er geen vervolg. Foto's: Louis van de Vuurst AJAX MACA7INE F F R R IJ A R I 7007 155

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 155