het 'Wouters zag in me zitten' 'De herinnering blijft altijd' zegt Raphaël Supusepa (23) als zijn eerste en enige wedstrijd in Ajax 1, in 1998 tegen Volendam, ter sprake komt. Trots is hij nog steeds, maar er is ook teleurstelling over het gedwongen vertrek bij Ajax, ruim een jaar later. Nu, in zijn derde seizoen bij Feyenoords satellietclub Excelsior zijn er mogelijkheden om de eredivisie te bereiken. Supusepa is erop gebrand om de top te halen, maar voor de Molukse Nederlander is er meer dan voetbal alleen. EENP/MSVUE3EN door Marcelle van Hoof Hij lette scherp op details, zoals het goed inspelen en wegdraaien. Wouters gaf me veel vertrouwen. Voor mij is zoiets belangrijk. Ik ben niet iemand die zijn eigen gang wel gaat. Ik heb het gevoel nodig dat een trainer het in me ziet zitten, dan ben ik op mijn best. En Wouters' staat van dienst als speler is natuurlijk erg groot. Dat maakt indruk op mij.' Gedurende Supusepa's eerste contractseizoen mocht hij al mee-trainen met het eerste. 'Een jongensdroom kwam uit. Ik was een beetje zenuwachtig. Er liepen grote namen om je heen. Ik heb me netjes voorgesteld. Zij zeiden ook keurig hun naam, maar die kende ik al! Ik deed zo goed mogelijk mijn best. Speelde sober, waardoor ik goed kon meekomen.' Bij Ajax speelde Supusepa linksback, terwijl hij bij zijn amateurclub WFC nog linksbuiten was geweest. Supusepa: 'Jammer vond ik dat niet. Ik deed wat er van me gevraagd werd. Bovendien waren er mogelijkheden zat om op te komen. Mijn doelpuntjes pikte ik heus wel mee. Een kwartier voor tijd komt, bij een 6-0 stand, Raphaël Supusepa in het veld voor Danny Blind. AJAX MAGAZINE FEBRUARI 2002 jgjMkom uit Wormerveer en heb een Mblukse vader en Nederlandse moeder. Ik heb twee jongere broertjes. Destijds Speelden we met z'n drieën bij Ajax. Op dit moment speelt alleen mijn jongste broer |f|iristian er nog, in de Dl waarvan hij aaüvoerder is. 'Ik was dertien toen ik bij Ajax in de B2 terechtkwam. Ik kon ook naar FC Utrecht, AZ en Volendam, maar Ajax is iets groots, daar wilde ik al van kleins af aan heen. Bij AZ, waar ik een seizoen lang met de Bl- selectie had meegetraind, gingen ze ervan uit dat ik voor hen zou kiezen. Maar toen Ajax kwam, was de keuze snel gemaakt. AZ was daar niet blij mee, want ik had van alles van ze gekregen, zoals een reiskostenvergoeding en tenues. 'Het ging meteen goed bij Ajax. Bang dat ik weggestuurd zou worden, ben ik nooit geweest. Ik moest meer brengen dan anderen, zeiden de trainers Herman Borman, Heini Otto en Dick de Groot vaak tegen me.' Jan Wouters Na vier jaar in de jeugd te hebben gespeeld, tekende Supusepa in 1997 een tweejarig B-contract. Onder anderen Cedric van der Gun en Tim de Cler deden hetzelfde. Het tweede behaalde onder trainer Jan Wouters het landskampioenschap. Supusepa: 'Ik vond Wouters een heel goede trainer. Hij zag het erg in me zitten. Hij maakte een betere voetballer van me. Het is bovendien goed voor je ontwikkeling als voetballer als je zowel op verdedigende als aanvallende posities uit de voeten kan. Uiteindelijk denk ik dat linkshalf me het beste ligt.' Geroezemoes In de uitwedstrijd tegen Sparta, op 9 november 1997, zit Supusepa voor het Foto: Louis van de Vuurst

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 152