Wees niet bang, durf te dromen VARIA mooie boodschap op weg naar de feestdagen Freek de Jonge stuurde Ajax en zijn Ajacieden tijdens de kerstborrel op de Toekomst met een Arie van Eijden had speciale aandacht voor Vrijwilliger van het Jaar Wim Schoevaart. en de tweede helft van het seizoen. Staande op het biljart gaf Freek vooral de spelers van Ajax mee: 'Wees niet bang. Durf te dromen.' Staand op het met pylonen afgezette biljart verkondigde Freek de Jonge zijn blijde boodschap voor de Ajacieden. AJAX MAGAZINE FEBRUARI 2002 Dat dromen gold vooral voor Bettina van de Noord. Ajax Travel, de reisorganisatie die vanuit Ajax voor iedereen welke reisbestemming dan ook regelt, verlootte als bijzondere geste onder de aanwezigen op de kerstborrel een intercontinentale Martinair-vliegreis voor twee personen naar een bestemming naar keuze. Bettina, al jaren achter de bar in de organisatie van Ruud Verschoor, mocht halverwege de avond over haar droombestemming gaan nadenken, nadat Ajax-coach Ronald Koeman onder het toeziend oog van Arie van Eijden haar uit de Bettina van de Noord (rechts) was de gelukkige die de reischeque ontving uit handen van Ronald Koeman en Ajax Travel - medewerkster Hellen Kleyberg. De spelers, de technische staf, het kantoorpersoneel en de vrijwilligers: de hele Ajax-familie was bij elkaar tijdens de kerstborrel op de Toekomst. hoge hoed had getoverd. De bijeenkomst kreeg vooral een bijzonder karakter omdat Arie van Eijden - zoals hij dat zo graag wilde - zijn complete Ajax- familie bij elkaar had. Niet alleen het kantoorpersoneel, maar ook de spelers en de vrijwilligers waren uitgenodigd. De manier waarop de Ajax-familie op de Toekomst verzameld was, leverde volgens Van Eijden het beste bewijs dat het imago van 'kil' en 'zakelijk' niet klopt. Bij één man bleef Van Eijden uitvoerig stilstaan. En met recht. De 83-jarige cultuurbewaarder en vrijwilliger-in-hart- en-nieren Wim Schoevaart werd het afgelopen jaar uitgeroepen tot 'Vrijwilliger van het Jaar' en onderscheiden door de UEFA, de KNVB en het Internationaal Olympisch Comité. Van het IOC ontving Schoevaart een persoonlijke oorkonde met de handtekening van Juan Antonio Samaranch. En van Ajax kreeg hij... niks! Want Wim Schoevaart, zo betoogde Arie van Eijden, heeft alles al. Tot en met het erelidmaatschap. Zelfs geen bloemen voor Schoevaart. En ook dat was met recht, want mevrouw Schoevaart houdt er niet van. In plaats daarvan nodigde Van Eijden Schoevaart uit om onder begeleiding van een van de dames van Ajax ('Als je het maar netjes houdt, Wim') zijn eigen cadeau te gaan uitzoeken. Waarna de nog altijd zeer kwieke Schoevaart de microfoon greep om nog eens te onderstrepen dat professional, speler, vrijwilliger, wie of wat dan ook, Ajax wat hem betrof altijd één is. Vervolgens beklom surprise guest Freek de Jonge het biljart. Aan de hand van Freek ging Ajax terug in de tijd naar exotische omzwervingen in China. Natuurlijk had hij alle lachers op zijn hand. Maar Freek zou Freek niet zijn als hij geen boodschap zou meegeven. Die boodschap in dichtvorm luidde: 'Wees niet bang. Durf te dromen.' Waarmee bij Ajacied Freek de wens zeker een beetje vader van de gedachte was. Jacob Bergsma Foto's: Louis van de Vuurst

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 143