Ajax Fanshop en Ajax Museum geopend VARIA Foto: Collectie Ajax Zijn laatste wedstrijd voor het eerste van Ajax was op 24 oktober 1948 tegen SVV. Na zijn voetbalperiode werd Jany van der Veen trainer van de Ajax-junoren en -senioren, waarmee hij grote successen behaalde. Vervolgens werd hij assistent-trainer bij Rinus Michels, trainer van Blauw Wit en De Volewijckers, en vanaf de jaren tachtig scout bij Ajax, een functie die Rij tot op hoge leeftijd vervulde. Jacob Bergsma Jany van der Veen (voorste rij links) als trainer van het juniorenteam dat in 1964-1965 kampioen van Nederland werd, met naast zich Arie van Eijden en daarnaast Johan Cruijff. Op de achterste rij o.a. Wim Suurbier (tweede van links), Rolf Grootenboer (vierde van links) en Barry Hulshoff (derde van rechts). Op zaterdag 22 december zijn de geheel vernieuwde Ajax Fanshop, het heringerichte Ajax Museum en de Supportersbalie op feestelijke wijze geopend door Ajax-coach Ronald Koeman en zijn assistent Ruud Krol. Door de verbouwing hebben de Ajax Fanshop en het Ajax Museum voor Europese begrippen bijzondere proporties en een unieke sfeer gekregen. De Ajax Fanshop is omgetoverd tot een winkel met allure. Het winkeloppervlak is toegenomen van 180 tot 450 vierkante meter. De zeer ruime collectie is voor het eerst volledig zichtbaar voor het winkelende publiek. Ook het bedrukken van het gewilde Ajax-shirt gebeurt in de nieuwe Ajax Fanshop onder de ogen van de fans. Met de uitbreiding van twee naar vijf kassa's zal bovendien de wachttijd van klanten zo goed als verdwijnen. Foto's: Louis van de Vuurst Het Ajax Museum is in de nieuwe opzet ondergebracht op één etage, waar de historie en de internationale successen van Ajax in volle glorie tot hun recht komen. De permanente tentoonstelling is meer dan een uitstalling van relikwieën, Europa Cups en Wereldbekers: in beeld en geluid herleeft het roemruchte verleden van Ajax. Uiteraard eert het Ajax Museum bok de kopstukken uit de Ajax-historie. Zo staan Johan Cruijff en Marco van Basten elk met hun eigen vitrine gebroederlijk naast elkaar in het nieuwe Ajax Museum. De Supportersbalie is de vraagbaak voor alle fans van Ajax. Supporters van Ajax kunnen er tevens terecht voor al hun kaartjes. FEBRUARI 2002 141 MAGA

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 141