Maar Wouters kreeg snel gelegenheid revanche te nemen want nog geen maand later stond de wedstrijd Ajax - Fortuna weer op het programma, nu als finale van het KNVB-bekertoernooi. Voor Ajax was het de laatste strohalm om een desastreus verlopen seizoen nog enigszins kleur te geven en alsnog Europees voetbal te halen. De zesde plaats op de ranglijst gaf daarop geen recht. Een ongekende situatie in de historie van de club. De Ajax-fans lieten het afweten in de Kuip. Duizenden Limburgers trokken daarentegen per bus in lange konvooien naar Rotterdam en zorgden in de halflege de Kuip voor een carnavaleske sfeer. Fortuna waande zich die middag een beetje favoriet en kwam voortvarend uit de startblokken. Maar door een opleving van Jesper Gronkjaer kwam Ajax al na twaalf minuten op 1-0 voor te staan. Drie minuten later zorgde de Deen met een fraai doelpunt voor 2-0. Een aangeslagen Fortuna keek daarmee binnen een kwartier tegen een uitzichtloze achterstand aan. Maar Ajax verzuimde, of beter gezegd: was niet bij machte om door te drukken. Fortuna vocht zich terug in de wedstrijd en drong Ajax het resterende deel van de wedstrijd op de eigen helft. Het was aan doelman Edwin van der Sar te danken dat de nul werd behouden. Voor de Ajacieden Danny Blind en Jari Litmanen was het de laatste prijs die zij met Ajax behaalden. Oude bekende Tijdens de laatste ontmoeting tussen Ajax en Fortuna in de Arena, op 4 december vorig jaar (4-0), bevond zich in de Limburgse delegatie een oude bekende. Technisch adviseur bij de Limburgers is dit seizoen de ex-voetballer Willy Dullens. Met Ajax heeft hij een speciale band. Willy Dullens is onbetwist de beste Limburgse voetballer aller tijden. Dagblad De Limburger zette Dullens onlangs in het rijtje van vijftig Limburgse sporthelden op een derde plek na wielrenner Peter Winnen en bokser Anrnold Vanderleijde, terwijl Henk Spaan in zijn Top 100 van beste Nederlandse voetballers van deze eeuw de Limburgse voetballegende plaats elf toebedacht. Willy Dullens heeft een welhaast mythisch imago verworven. Begonnen bij Sittardia Foto: Louis van de Vuurst De generale repetitie voor de bekerfinale van het seizoen 1998- 1999 werd door Ajax met 1-3 verloren. Regilio Simons, hier in een kopduel met Sunday Oliseh, scoorde twee keer voor Fortuna Sittard. zondagmiddag Ajax niet aan het voetballen. Het spel was niet om aan te zien en stak schril af tegen het tactische en intelligente spel van de Limburgers. De trainer kon na afloop van de beschamende 1-3 nederlaag niet anders dan toegeven dat Ajax die middag voetballes had gekregen van een georganiseerd en uitgekiend spelend Fortuna. thuis verloren. De Limburgse formatie van trainer Bert van Marwijk met de uitblinkers Mark van Bommel en Wilfred Bouma maakte destijds een opmerkelijk succesvolle periode door. Na eerder Feyenoord en PSV werd ook Ajax hiervan het slachtoffer. Met de uitnederlaag in Sittard eerder het seizoen in het achterhoofd moest Ajax gewaarschuwd zijn. Jan Wouters kreeg die Met twee doelpunten in drie minuten besliste Jesper Gronkjaer al in een vroeg stadium de bekerfinale tussen Ajax en Fortuna Sittard. Foto: Louis van de Vuurst Foto: Louis van de Vuurst Jan van Halst was het grootste deel van het vorige seizoen verhuurd aan Fortuna Sittard. Dit seizoen keerde hij terug naar Amsterdam, waar de komst van Ronald Koeman de verdediger mogelijk nieuwe kansen biedt. AJAX MAGAZINE FEBRUARI 2002 133

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 133