heeft er vertrouwen Ronald Koe Het was een hectische tijd voor Ronald Koeman vlak voor de winterstop. Van de ene op de andere dag verruilde de trainer Vitesse voor Ajaxr waar hij drie seizoenen als speler actief was. Publicaties in de roddelpers rondom zijn persoon beletten hem zich op zijn nieuwe club te concentreren op de manier die hij voor ogen had. In Portugal kon Koeman zich echter met zijn ploeg in alle rust voorbereiden op de tweede helft van het seizoen, die hij met vertrouwen tegemoet ziet. Michael van Praag heeft in zijn meuwjaarsspeech go^^wat hij zich zou kunnen voorstellen dat Hpnald Koeman en RUMB^rol bij het lezen van de kranten van de MBte maanden wel het idee moesten hebben dat ze bij Ajax in een slangenkuil terecht zouden zijn geko J|en en dat er bij de club| wel sprake moSBijn van een I organisatorische en soci^^^Wnhoop. Wat trof de trainer, die eerder drie seizoenen in Amsterdam als speler actief was, op 3 december van het vorige jaar aan? Koeman: 'Gedeeltelijk ben ik het wel eens met wat Van Praag in zijn speech zei. Als een persoon wat over de club roept dan praat al snel iedereen diegene na, terwijl men dat nergens op baseert. Ik had natuurlijk ook een mening over Ajax. Hoewel ik ergens anders werkte, volgde ik Ajax op de voet. Verder heb ik nog kennissen binnen de club van wie ik weieens wat hoorde en ging ik af en toe naar een wedstrijd. 'Van de Meer naar de Arena is wel een omschakeling. Het is allemaal wat groter en wat zakelijker. Je zou denken: ook minder gezellig, maar dat is mij honderd procent meegevallen. door Saar van Bueren foto's Louis van de Vuurst 'Op de Toekomst is de sfeer hetzelfde als vroeger op Voorland. Alleen ziet alles er wat mooier uit. Je moet er, denk ik, blij mee zijn dat de faciliteiten veel beter zijn. Hoewel dat misschien soms ook jammer is. Voor een spelertje van acht of negen jaar staan zijn schoentjes en kousjes al klaar. Hij hoeft niets mee te nemen. Hij hoeft alleen maar te voetballen. Een aantal spelers kan daarmee omgaan, een aantal gaat daar te gemakkelijk mee om en denkt minder te hoeven streven. Dat zie je op ieder niveau. Verder heeft Ajax heeft ook nog eens minder gepresteerd dus het is best logisch dat er negatieve geluiden kwamen. Ajax heeft een probleem en dat is dat Ajax altijd moet winnen met aanvallend voetbal en mooi spel. In Barcelona is dat ook zo. Succes alleen is niet voldoende. Maar die manier van winnen, met mooi en aanvallend voetbal, is wel de moeilijkste manier. Het is de moeilijkste weg om tot succes te komen. Amsterdammers zijn veeleisend. Ik kan me nog herinneren van de tijd dat ik bij Ajax speelde dat als het na een kwartier nog 0-0 stond, het publiek al begon te morren. En als je het veld 10 AJAX MAGAZINE FEBRUARI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 10