Steekjes laten vallen n Twee nederlagen, twee gelijke spelen en twee overwinningen maken dat Ajax halverwege de competitie genoegen moet nemen met de derde plaats op de ranglijst. uitwedstrijd tegen Zuidvogels eindigde l^ils hij begonnen was. Het was een .'pMedstriid. waarin Ajax in de eerste helft fflgfomineerde met behoorlijk voetbal, maar «raarbij de Huizenaren er in de defensie l in hadden. Ajax werd ook Rt gevaarlijk omdat er voorin te leinig beweging was en te weinig ideeën werden ontwikkeld. Kort voor rust scoorde Zuidvogels een doelpunt, dat wegens buitenspel werd afgekeurd. In de tweede helft gingen de gastheren steeds meer geloven in een overwinning en werd Ajax in de verdediging gedrukt. Hoewel niet echt met vlotte aanvallen verschenen zij toch een aantal malen gevaarlijk voor het doel van Dennis van der Wal. Edmond Claus probeerde met een aantal wissels de bakens te verzetten, maar vooral in aanvallend opzicht zette dat geen zoden aan de dijk. Het tempo bleef veel te laag. Toen na negentig minuten het laatste fluitsignaal klonk, was de stand dan ook nog 0-0 en daar was geen van beide ploegen tevreden mee. Ajax niet omdat het matig had gespeeld, Zuidvogels niet omdat dat de beste kansen had gehad. ZATEMMS door Wim Heisterkamp foto's Louis van de Vuurst vrijgelopen Maikel Zinhagel een prima voorzet losliet, die door de hoog opspringende Arthur Vinkenoog via de paal werd ingekopt (1-0). Pas na de thee werd het allemaal wat beter, omdat Ajax inzag dat er meer in zat. De tegenstander werd goed op eigen helft vastgezet en een tweede goal kon dan ook niet uitblijven. Uit een corner aan de linkerzijde werd de bal ver voorbij de tweede paal door Tom Haveman koppend teruggelegd op de inkomende Maikel Zinhagel, die hard in de benedenhoek schoot (2-0). Kort daarna had dezelfde speler bijna opnieuw succes toen hij zag dat de keeper te ver voor zijn doel stond. Vanaf veertig meter belandde zijn schot echter boven op de lat. Een kwartier voor tijd schoot aanvoerder Mark Geestman de derde treffer achter de Amstelveen- doelman na een slim genomen indirecte vrije schop. De bal verdween onhoudbaar in de rechterbovenhoek. 3-0 was tevens de eindstand in deze ietwat teleurstellende wedstrijd. Turkiyemspor De wedstrijd tegen Turkiyemspor werd gespeeld in het kader van het districtsbekertoernooi. Trainer Edmond Claus gebruikte deze wedstrijd om wat spelers te laten spelen op een andere dan hun gebruikelijke positie en tevens om een Amstelveen Omdat de ontmoetingen met Amstelveen de laatste jaren steeds moeilijk zijn geweest, begon Ajax voorzichtig aan de wedstrijd. Het tempo was in de eerste helft veel te laag en het aanvalsspel weinig verrassend. Daardoor was er voor de neutrale toeschouwer aanvankelijk weinig te genieten. Ajax had een overwicht, maar bij het zestienmetergebied was het afgelopen en kon Amstelveen simpel ingrijpen. Na een kwartier kwam er eindelijk een vlot lopende aanval over rechts, waar de Aziz Ouaouirst in actie tegen Zuidvogels. AJAX M 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 79