De A1 krijgt een voldoe In tegenstelling tot begin vorig seizoen draaide de A1 de eerste maanden van deze voetbalcompetitie goed. Vooral over het spel is trainer Danny Blind tevreden. Hij kijkt dan ook met plezier terug op de afgelopen wedstrijden. 'Ik vind dat we de eerste seizoenshelft vrij goed gevoetbald hebben. Daarnaast ben ik redelijk tevreden over de individuele progressie,' zegt Blind. 'Met een Henschijnlijk minder getalenteerde groep ^Bd ik dat we in staat zijn gebleken om lettker voetbal te spelen.' In de eerste tweede maanden speelde de Al onder meer tegen ADO Den Haag, Sportclub Feyenoord en NEC. Die wedstrijden werden allemaal gemakkelijk gewonnen. In het tweede gedeelte wachtten de sterkere tegenstanders: PSV, Feyenoord en Vitesse, alle drie achter elkaar. Van PSV en Vitesse werd verloren, maar in Rotterdam werd door Simone Tacx foto's Louis van de Vuurst van landskampioen Feyenoord met 2-1 gewonnen. Het verlies tegen PSV had Blind al aan zien komen in het thuisduel tegen FC Twente. 'De wedstrijden voorafgaand aan Ajax - Twente voetbalden we heel goed. Tegen Twente speelden we al minder goed, ondanks de 4-0 overwinning. Het werd al snel 2-0, maar dat kwam meer Nigel de Jong heerst op '4'. door de individuele kwaliteiten van de spelers dan door het feit dat we als team goed functioneerden. In de tweede helft zag ik het verval en dat heeft zich doorgezet. Daar had ik de spelers nog zo voor gewaarschuwd. PSV was geen goede wedstrijd, hoewel we niet eens hadden hoeven verliezen. Bij rust hadden we met 2-0 of 3-0 voor kunnen staan, maar in de tweede helft liepen we door een individuele fout tegen een 1-0 achterstand op. Vlak daarna werd Verbist eruit gestuurd met een rode kaart, nadat hij een beetje ongelukkig hands buiten de zestien had gemaakt. Toen was de wedstrijd gelopen.' Verliezen is zuur. Toch was Blind niet rouwig om de nederlaag. Hij vond dat het in de groep geslopen was dat het allemaal wel 'lekker en vanzelf ging. Een wedstrijd verliezen is volgens de trainer dan de beste remedie om iedereen weer wakker te schudden. Thuis tegen Vitesse was ook zo'n wedstrijd. Een 4-1 voorsprong werd op de Toekomst uit handen gegeven. Na een 4-5 overwinning ging de ploeg uit Wesley Sneijder is de motor op het middenveld. MAGAZINE

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 74