Ajax - PSV. Daar stel je het team op in. Verder vind ik dat we goed gespeeld hebben en was het volgens mij ook nog leuk om naar te kijken.' Koppositie De wedstrijd tegen Jong Vitesse leek op papier een van de moeilijkste van het seizoen aangezien de Arnhemmers na negen duels de ranglijst aanvoerden. In praktijk lieten de Amsterdammers echter zien dat zij het meeste recht hadden op die plek. Met attractief samenspel en technische individuele hoogstandjes versloeg Ajax de koploper met maar liefst 4-1. Het eerste doelpunt liet even op zich wachten. Vijf minuten voor rust passte Steven Pienaar op Stefano Seedorf die met veel snelheid op de Vitesse-goal afstormde en de bal hard in het dak van het doel schoot. De Arnhemmers kregen wel kansen, maar keeper Stekelenburg redde keer op keer op zeer alerte wijze. Tien minuten na rust werd Pienaar in het strafschopgebied onderuit gehaald en scoorde de jarige Kwame Quansah via de toegewezen penalty 2-0. Enkele minuten later werd een overtreding op Piqué begaan waardoor de scheidsrechter de bal weer op de stip legde. Ditmaal ontfermde Pienaar zich over de bal, 3-0. In de laatste twintig minuten golfde het spel op en neer, de toeschouwers op de Toekomst vermaakten zich kostelijk. In de tachtigste minuut mochten A-junioren Kujala, Krohn-Dehli en Sneijder hun opwachting maken. Kujala gaf de bal mee aan Mitchell Piqué, die voorgaf op de jonge Sneijder. De talentvolle middenvelder van de Al haalde bij zijn eerste balcontact vol uit en scoorde tot zijn grote vreugde 4-0. Vlak voor tijd capituleerde uitblinker Stekelenburg alsnog en verzilverde Sone voor de Arhnemmers een van hun toch ook vele kansen. Enige smet op de wedstrijd was de tweede gele kaart van Brutil Hosé, die onnodig met rood het veld verliet. Door de verdiende overwinning nam Ajax de koppositie van Vitesse over en kon het verjaardagsfeestje van Kwame Quansah ook buiten het veld beginnen. A/Vet hangen en wurgen Een week later moest long Ajax het opnemen tegen een andere concurrent voor de titel, PSV. Het was de enige wedstrijd in de beloftencompetitie die doorging, de overige duels werden door de regen van de dagen ervoor afgelast. Het veld in Eindhoven bleek echter goed bespeelbaar. Trainer Olde Riekerink kon weer beschikken over Kiran Bechan, die hersteld was van zijn enkelblessure. Aanvoeder Walker had last van een heupblessure en kon niet spelen. Olde Riekerink koos op basis van zijn prestaties van de afgelopen wedstrijden voor Kras als vervangende captain. Middenvelder Seedorf begon op de bank, omdat A-selectiespeler Yakubu wedstrijdritme op moest doen. Ook Richard Knopper was van de partij. Bij Jong PSV maakte Mark van Bommel na een lange blessureperiode zijn rentree. Het duel speelde zich voornamelijk op het middenveld af. De Ajax-aanvallen strandden telkens op de Eindhovense defensie. In de rust adviseerde Olde Riekerink zijn spelers meer ballen over de verdediging van PSV heen te spelen. Richard Knopper moest achter de spitsen voor meer dreiging zorgen. Al snel in de tweede helft kreeg Van Brutil Hosé scoort vaak en gemakkelijk. Tegen Vitesse wordt hij na een onnodige overtreding met rood uit het veld gestuurd. Uitslagen 23-10 Jong Ajax - De Graafschap 2 - 0 (AC) 29-10 Jong Willem II - Jong Ajax 1 - 1 02-11 Jong Ajax - Jong ADO 4 -1 (beker) 05-11 Jong NAC - Jong Ajax 0 -2 12-11 Jong Utrecht - Jong Ajax 1 - 2 (beker) 17-11 Jong Ajax - Jong Excelsior 5 -1 20-11 Jong AZ - Jong Ajax 0 - 4 (beker) 24-11 Jong Ajax - Jong Vitesse 4 -1 01-12 Jong PSV - Jong Ajax 0 -1 Stand Ajax 11 7 3 1 24 26-10 Vitesse 10 6 2 2 20 28-13 Feyenoord 8 5 1 2 16 14- 6 PSV 8 4 2 2 14 16- 8 Willem II 8 4 2 2 14 15- 9 AZ 10 4 2 4 4 19-22 NAC 11 4 1 6 13 12-20 FC Utrecht 8 3 2 3 11 15-16 FC Twente 10 3 2 5 11 17-22 SC Heerenveen 7 3 0 4 9 13-15 Excelsior 10 1 1 8 4 7-28 Sparta 7 1 0 6 3 5-18 Bommel zijn tweede gele kaart en moest hij het veld verlaten. De Amsterdammers profiteerden met een man meer van de onrust die bij de Eindhovenaren was ontstaan. Kiran Bechan brak door op rechts en kon voorgeven op Kwame Quansah die bij de tweede paal inkopte. Olde Riekerink vond de overwinning terecht. 'Individueel en als team waren wij beter. Het is jammer dat we na de 1-0 niet een tweede doelpunt maakten, dan hadden we meer risico's kunnen nemen in de opbouw. De wedstrijd bleef op die manier onrustig en we bereikten met hangen en wurgen het eind.' Na elf duels en met nog twee competitiewedstrijden te gaan voor de winterstop, staat de ploeg van Jan Olde Riekerink fier aan kop van de ranglijst van de beloftencompetitie. Verder heeft het team zich dus ongeslagen geplaatst voor de kwartfinale van het bekertoernooi voor reserve-elftallen. En op woensdag 12 december treden de cupfighters in de achtste finale van de Amstel Cup aan tegen FC Twente van trainer John van 't Schip. Dit duel wordt niet op de Toekomst gespeeld, maar in de Amsterdam Arena, waar later die avond Ajax 1 het moet opnemen tegen RBC Roosendaal. Met dank aan Monique Janse en Bregje Wouters. AJAX MAGAZINE JANUARI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 68