Utrecht. Halverwege de eerste helft kwam de ploeg van Olde Riekerink dan ook op een verdiende voorsprong. Stefano Seedorf speelde de bal te ver voor zich uit. De Utrechtse doelman verwerkte de bal echter verkeerd, waardoor Kiran Bechan met een schitterende lob kon scoren. Nog voor rust hadden de Amsterdammers de score kunnen verdubbelen. Zowel Seedorf als Culina kreeg de mogelijkheid om 0-2 te maken, maar verzuimde dit te doen. In de tweede helft moest Olde Riekerink zijn team omzetten omdat Culina wegens een blessure niet verder kon spelen. Met Hosé in de ploeg speelde Ajax met twee centrumspitsen en een linksbuiten. De bal werd voorin goed vastgehouden, maar het positiespel op het middenveld raakte ontregeld. Utrecht kreeg een aantal kansen. In de 65ste minuut maakten de Domstedelingen dan ook gelijk. Na de gelijkmaker begon het spel van de Ajacieden weer wat beter te lopen en met veel inzet zocht de ploeg naar een opening om te scoren. Ook Utrecht ging voor de winst in de volgens Olde Riekerink gelijkwaardige wedstrijd. Maar vlak voor tijd gaf Bechan voor op Hosé, die de winnende treffer diagonaal inschoot. Door de zwaarbevochten overwinning wist Jong Ajax zich na twee van de drie gespeelde poulewedstrijden al te plaatsen voor de kwartfinale van het bekertoernooi voor reserve-elftallen. Plicht Voor de competitiewedstrijd tegen Jong Excelsior, dat onderaan de ranglijst staat, kon Olde Riekerink niet beschikken over Kiran Bechan en Jason Culina. Beide spelers kampten met een enkelblessure. De basisopstelling kende desondanks geen verrassingen. Op de reservebank zat wel een aantal nieuwe gezichten. De trainer van de Al, Danny Blind, had besloten geen spelers af te staan aan Jong Ajax, aangezien zijn team op hetzelfde moment de belangrijke wedstrijd tegen Feyenoord moest spelen. Olde Riekerink putte deze keer daarom uit de A2. Excelsior kwam fel uit de startblokken en na dertig seconden vloog de bal al over het doel van Maarten Stekelenburg. Dit bleek echter de enige keer dat de Rotterdamers gevaarlijk waren. De Amsterdammers hergrepen zich en bestookten het doel van Excelsior. Pas na een half uur scoorde Ajax 1-0. Een voorzet van Steven Pienaar belandde bij Hosé, wiens schot in eerste instantie door de keeper gestopt werd. Kwame Quansah reageerde alert en schoot de rebound binnen. In de tweede helft, waarin de Amsterdammers de kansen wel in doelpunten wisten uit te drukken, mochten A2-spelers Langguth, Sillah en Vogelaar hun debuut voor Jong Ajax maken. Sillah kreeg vlak voor tijd de kans bij zijn debuut te scoren, maar helaas belandde zijn inzet in het zijnet. Piqué, Seedorf (twee maal) en Hosé waren wel trefzeker. Vijf minuten voor tijd maakte Excelsior nog een tegendoelpunt waardoor Ajax na een matige eerste helft zijn plicht deed door met 5-1 te winnen. Test De eerste twee poulewedstrijden van het bekertoernooi voor reserve-elftallen had Ajax gewonnen, waardoor het al zeker was van een plaats in de kwartfinale. De derde poulewedstrijd werd dan ook vooral gebruikt om een aantal eerste-elftalspelers te testen voor het duel tegen PSV dat een aantal dagen later op het programma stond. De ploeg van Olde Riekerink speelde in een 4-4-2-systeem met Mido en Zlatan als spitsenduo. Ook Maxwell en Yakubu stonden in het overigens slecht bespeelbare veld. Het was AZ dat de eerste helft de boventoon voerde. De ploeg uit Alkmaar was nog niet verzekerd van plaatsing voor de volgende ronde. Steven Pienaar en Stefano Seedorf zijn de afgelopen wedstrijden goed in vorm. Aanvoerder Jeroen Ketting en zijn teamgenoot Hoost hadden de beste kansen op een doelpunt. Ook Ajax was twee maal gevaarlijk. Een inzet van Valencia belandde via een been van een AZ-speler tegen de onderkant van de lat en een hard schot van Zlatan kon door doelman Zwarthoed nog net weggestompt worden. In de tweede helft lieten Mido en Zlatan zien elkaar, als het loopt, goed aan te voelen. Bij de eerste twee doelpunten kreeg Zlatan echter hulp van Steven Pienaar. Een steekballetje van de Zuid-Afrikaan bereikte de Zweed, die op laconieke maar zeer fraaie wijze via een volley met de buitenkant voet 1-0 scoorde. Een minuut later vond Pienaar Zlatan opnieuw, die nu uitweek naar rechts en de bal onhoudbaar over de keeper in het doel schoot. De derde goal viel na een combinatie tussen Zlatan, die de bal na een mooie actie van Stefano Seedorf ontving, en Mido. De Egyptenaar schoof de bal beheerst over de doellijn. Bij het vierde doelpunt was Mido niet de maker maar de aangever. Linksback Maxwell zette een aanval op over links, kreeg de bal terug van de Egyptenaar en scoorde zelf de 4-0. Dat trainer Olde Riekerink zijn halve team moest ombouwen met het oog op een eerste- elftalduel terwijl Jong Ajax ook een belangrijke wedstrijd tegen koploper Vitesse voor de boeg had, vond hij niet erg. 'Het belang van Ajax is de wedstrijd AJAX MAGAZINE JANUARI 2002 67

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 67