Een druk programma voor de beloftes van Ajax de afgelopen weken. De ploeg van Jan Olde Riekerink is namelijk op nog drie fronten actief. De competitie heeft de prioriteit en de Ajacieden voeren na elf wedstrijden de ranglijst aan. In het bekertoernooi voor reserve-elftallen heeft Ajax 2 ongeslagen de kwartfinales bereikt. Verder zorgde Jong Ajax voor een stunt in de Amstel Cup door van eredivisionist De Graafschap te winnen en zo net als Ajax 1 door te dringen tot de achtste finale. oor zusterclub Haarlem met 4-0 te erslaan hadden de beloftes succesvol de veede knock-outronde van de Amstel Cup Tot koppelde de ploeg van Olde ank aan eredivisionist De Graafschap, net oud-Ajacieden Turpijn, Schulp, Berck Beelenkamp, Splinter en Van Vossen. De laatste had het zwaar te verduren op het complex van de Toekomst waar zich honderden toeschouwers verzameld hadden. Een klein groepje Ajax-aanhangers vond het nodig de oud-Ajacied, die ook een aantal seizoenen voor Feyenoord uitkwam, voortdurend onheus te bejegenen. Even leek het uit de hand te lopen toen een handvol supporters aan het begin van de wedstrijd het veld bestormde. Beide ploegen kregen vroeg in de wedstrijd de kans op de openingstreffer. Meerdink schoot hoog over het doel van Maarten Stekelenburg, die met een gezichtsmasker speelde ter bescherming van zijn gebroken neus. Steven Pienaar brak even later door de defensie van De Graafschap maar plaatste de bal een meter naast de goal. Ajax speelde onbevangen en liet zien dat het ouderwetse vleugelspel zijn vruchten afkan werpen. In de 36ste minuut dribbelde Kiran Bechan het strafschopgebied binnen, waar hij onderuit werd gehaald. Aanvoerder Walker schoot de penalty binnen, waardoor J0N<3 A3AX door Saar van Bueren foto's Louis van de Vuurst de Ajacieden verrassend maar verdiend op voorsprong kwamen. De Graafschap kreeg maar geen grip op de frivole spelers van Jan Olde Riekerink en raakte allengs gefrustreerder. De 'Superboeren' pleegden meerdere malen een aanslag op de benen van de Ajacieden. Frenkel en Meerdink werden bestraft met een gele kaart. Ook in de tweede helft had Ajax het betere van het spel en creëerde het een reeks van kansen. De Graafschap probeerde zich nog wel te hervatten, maar als ze al in de buurt van het doel kwamen, stuitte de ploeg van Koolhof telkens op de goed keepende Stekelenburg. Eén keer verslikte de Ajax- doelman zich, maar hij wist zijn fout te herstellen nog voordat Schulp gevaarlijk in de buurt kon komen. Na een grove overtreding liep Frankel tegen zijn tweede gele kaart op en werd hij met rood het veld uitgestuurd. De tien overgebleven spelers knokten niet genoeg om op gelijke hoogte te komen, waardoor de Ajacieden niet meer in de problemen kwamen. Spannend Ruud Kras verdedigt oud-Ajacied Dennis Schulp in de Amstel- Cupwedstrijd tegen De Graafschap. was het nog wel in de slotfase van de wedstrijd, aangezien de Amsterdammers het veldoverwicht niet omgezet hadden in een hogere score dan 1-0. Het bord met de extra tijd gaf aan dat er wel vijf minuten doorgespeeld moesten worden. Nando Rafaël, spits van de Al, mocht van trainer Olde Riekerink nog zijn opwachting maken. De Graafschap kreeg een corner toegewezen en iedereen op de Toekomst hield zijn adem in. De hoekschop leverde echter geen treffer op. Een minuut later gaf Steven Pienaar, een van de uitblinkers, na een prachtige actie voor op de jonge Rafaël, die op fantastische wijze in de uiterste hoek raak schoot. De blijdschap bij Jong Ajax, of Ajax 2 zoals de ploeg in het bekertoernooi heet, was enorm. De jonge Ajacieden kregen na afloop een terechte staande ovatie van het publiek. Zuur De euforie bij de spelers na de winst op De Graafschap was groot en trainer Olde AJAX MAGAZINE JANUARI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 62