Ajax - FC Kopenhagen 0-1 itf 2e ronde UEFA Cup - donderdag 1 november 2001 - Amsterdam Arena - 31.500 Ajax: Uitslagen Ajax (Ned) - FC Kopenhagen (Den)* 0-1 Maccabi Tel Aviv (Isr) - Roda JC (Ned)* 2-1 AC Parma (Ita)* - FC Utrecht (Ned) 0-0 FC Twente (Ned) - Grasshoppers (Zwi)* 4-2 Brondby IF (Den)* - Varteks Varazdin (Kro) 5-0 Slovan Liberec (Tsj)* - Celta de Vigo (Spa) 3-0 Club Brugge (Bel)* - CSKA Kiev (Oek) 5-0 FC Tirol (Oos) - Fiorentina (Ita)* 2-2 Sporting Lissabon (Por)* - Halmstads BK (Zwe) 6-1 Chelsea (Eng) - Hapoel Tel Aviv (Isr)* 1-1 Standard Luik (Bel) - Girondins Bordeaux (Fra)* 0-2 Dinamo Moskou (Rus) - Glasgow Rangers (Sch)* 1-4 Wisla Kraków (Pol) - Internazionale (Ita)* 1-0 Helsingborgs IF (Zwe) - Ipswich Town (Eng)* 1-3 Troyes (Fra) - Leeds United (Eng)* 3-2 Valencia (Spa)* - Legia Warschau (Pol) 6-1 CSKA Sofia (Bul) - AC Milan (Ita)* 0-1 AEK Athene (Gri)* - NK Osijek (Kro) 3-2 FC Marila Pribram (Tsj) - PAOK Saloniki (Gri)* 2-2 Rapid Wien (Oos) - Paris Saint-Germain (Fra)* 2-2 Servette FC (Zwi)* - Real Zaragoza (Spa) 1-0 Sankt Gallen (Zwi) - SC Freiburg (Dui)* 1-4 Litex Lovech (Bul)* -1.FC Union Berlin (Dui) 0-0 Hertha BSC (Dui)* - Viking Stavanger (Noo) 2-0 naar derde ronde Grim; Heitinga (87. Ikedia), Chivu, Bergdolmo, De Cler (85. Mido); Van der Meyde, Galasek, Wamberto, O'Brien; Machlas, Zlatan (46. Maxwell) Uitslagen Ajax (Ned) Maccabi Tel Aviv (Isr) AC Parma (Ita)* FC Twente (Ned) Brondby IF (Den)* Slovan Liberec (Tsj)* Club Brugge (Bel)* FC Tirol (Oos) Sporting Lissabon (Por)* Chelsea (Eng) Standard Luik (Bel) Dinamo Moskou (Rus) Wisla Kraków (Pol) Helsingborgs IF (Zwe) Troyes (Fra) Valencia (Spa)* CSKA Sofia (Bul) AEK Athene (Gri)* FC Marila Pribram (Tsj) Rapid Wien (Oos) Servette FC (Zwi)* Sankt Gallen (Zwi) Litex Lovech (Bul)* Hertha BSC (Dui)* naar derde ronde - FC Kopenhagen (Den)* 0-1 - RodaJC(Ned)* 2-1 - FC Utrecht (Ned) 0-0 - Grasshoppers (Zwi)* 4-2 - Varteks Varazdin (Kro) 5-0 - Celta de Vigo (Spa) 3-0 - CSKA Kiev (Oek) 5-0 - Fiorentina (Ita)* 2-2 - Halmstads BK (Zwe) 6-1 - Hapoel Tel Aviv (Isr)* 1-1 - Girondins Bordeaux (Fra)* 0-2 - Glasgow Rangers (Sch)* 1-4 - Internazionale (Ita)* 1-0 - Ipswich Town (Eng)* 1-3 - Leeds United (Eng)* 3-2 - Legia Warschau (Pol) 6-1 - AC Milan (Ita)* 0-1 - NK Osijek (Kro) 3-2 - PAOK Saloniki (Gri)* 2-2 - Paris Saint-Germain (Fra)* 2-2 - Real Zaragoza (Spa) 1 -0 - SC Freiburg (Dui)* 1 -4 -1.FC Union Berlin (Dui) 0-0 - Viking Stavanger (Noo) 2-0 Bijzonderheden: Co Adriaanse kan wegens een schorsing niet beschikken over Rafael van der Vaart. Hatem Trabelsi heeft nog te veel last van de dijbeenblessure die hij opliep in de wedstrijd tegen Willem II. Ook de vleeswond van Yakubu is nog niet genezen. Wel beschikbaar is Zlatan, die op Europa-Cupniveau niet geschorst is. Hij vormt met Nikos Machlas het aanvalsduo. De Braziliaan Wamberto speelt kort daarachter. Ajax draagt het uitshirt, aangezien de Amsterdamse ploeg zich als thuisspelende vereniging op last van de scheidsrechter aan moet passen, gezien het feit dat het rode uitshirt van Kopenhagen te veel lijkt op het thuisshirt van Ajax. De opbouw van de Amsterdammers is onrustig, onzeker en nerveus. Al in de tweede minuut kan Kopenhagen de score openen, maar de inzet van Zuma wordt gepakt door doelman Grim. Even later krijgt Wamberto veel ruimte en zijn pass bereikt Andy van der Meyde. Hij zet voor op Nikos Machlas, wiens kopbal net naast gaat. Na rust probeert Adriaanse balans in het elftal te bengen door een spits (Zlatan) te vervangen door een verdediger (Maxwell). Een kwartier lang levert de 4-3-3-formatie goed spel. Daarna valt de ploeg weer terug in besluiteloze acties en onzorgvuldige passing. Kopenhagen krijgt dan grip op de Ajacieden en profiteert uiteindelijk via een vrije trap van Jensen. Adriaanse wacht achteraf gezien te lang met het inbrengen van breekijzer Mido en de snelle Ikedia. De twee invallers zorgen direct voor gevaar, maar een doelpunt levert dit in de korte tijd die rest niet meer op. In blessuretijd krijgt Zuma nog de kans op 0-2, maar Grim voorkomt erger. Zo slaagt Ajax er net als vorig seizoen (uitgeschakeld door Lausanne) niet in de derde ronde van het UEFA-Cuptoernooi te bereiken. Na afloop reageren supporters hun woede af met rellen en vernielingen rondom de Arena. Commentaar: 'Over twee wedstrijden gezien heeft Kopenhagen terecht gewonnen, maar het resultaat is niet verwacht.' (Co Adriaanse) 'Tijdens de wedstrijd was er te weinig geloof dat we een ronde verder zouden komen, terwijl niemand vooraf geloofde dat we eruit konden vliegen.' (Tomas Galasek) Foto's met de klok mee 1. Andy van der Meyde kopt over de Deense verdediging heen. 2. Wamberto staat in de eerste helft achter de spitsen. Na rust verhuist hij naar de linkerkant. 3. Pius Ikedia is een van de late wissels die Co Adriaanse inbrengt. 4. en 5. Teleurstelling na afloop bij Nikos Machlas en Co Adriaanse. AJAX MAGAZINE JANUARI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 46