wordt gepresenteerd als de nieuwe trainer van Ajax. Ruud Krol gaat Koeman assisteren. Na de persconferentie leiden Koeman en Krol op het veld bij de Arena hun eerste training. Dinsdag 4 december De selectie reist 's ochtends vroeg af naar een hotel in Noordwijk om zich voor te bereiden op de wedstrijd tegen Fortuna Sittard. In Noordwijk voert Koeman ook een aantal gesprekken om de spelers beter te leren kennen. De aanklager van de KNVB stelt Ajax voor de wanordelijkheden tijdens FC Twente - Ajax van 8 september af te doen tegen betaling van vierduizend Euro en één uitwedstrijd zonder Ajax- supporters. Het schikkingsvoorstel wordt door Ajax afgewezen. 4 De eerste wedstrijd van Ronald Koeman als trainer wordt door de Ajacieden overtuigend gewonnen. Ajax verslaat in de Arena Fortuna Sittard met 4-0. Woensdag 6 december De selectie zal zich in Portugal voorbereiden op de tweede helft van het seizoen 2001-2002. De ploeg van Ronald Koeman vertrekt op 14 januari 2002 naar Faro en zal op 21 januari terugkeren naar Amsterdam. Tijdens het trainingskamp zal Ajax twee wedstrijden spelen: op 16 januari tegen Sporting Farense en op 18 januari tegen VfL Wolfsburg. Bovendien speelt Ajax op 12 januari in Volendam tegen de plaatselijke FC. De opbrengst van dat duel komt ten goede aan de getroffenen van de cafébrand. 2-0 achterstand en nadat Mido met rood het veld uitgestuurd is, knokken tien Ajacieden voor wat ze waard zijn en winnen zij alsnog met 3-2 van FC Twente van trainer John van 't Schip. Co Adriaanse verklaart na afloop op de persconferentie zich 'geen drenkeling zonder zwemdiploma in het water te voelen' en zegt 'nog steeds het vertrouwen van de directie te genieten.' Donderdag 29 november Ajax en Co Adriaanse gaan met onmiddellijke ingang uit elkaar. De beslissing over de beëindiging van het contract neemt de directie 's ochtens vroeg en wordt aan Co Adriaanse voor de training meegedeeld. De beslissing wordt unaniem gesteund door de Raad van Commissarissen. Over de positie van de assistent-trainers Peter Boeve en Leo van Veen neemt Ajax nog geen beslissing. De reservespelers van de wedstrijd tegen FC Twente werken een training af in het stadion. De rest van de selectie traint binnen. Op een persconferentie ter mededeling van het ontslag zegt de directie in eerste instantie buiten de club op zoek te gaan naar een structurele oplossing voor de vacature van hoofdtrainer van Ajax 1. Vrijdag 30 november Mido wordt naar aanleiding van zijn rode kaart in de wedstrijd tegen FC Twente voor vier duels geschorst, waarvan één voorwaardelijk. 4 In de Amsterdam Arena vindt de Algemene Vergadering van Aandeelhouders van Ajax plaats. Commissaris Arie van Os treedt af en wordt opgevolgd door Hein Blocks. Zaterdag 1 december Jong Ajax wint in Eindhoven met hangen en wurgen van Jong PSV, 0-1. De Supportersvereniging Ajax en de Ajax Kids Club organiseren voor driehonderd kinderen een Sinterklaasfeest. Behalve de Sint en zijn Pieten brengen ook Tim de Cler en Rafael van der Vaart een bezoek aan de Ajax-kids. Maandag 3 december Ronald Koeman Co Adriaanse na afloop van Ajax - PSV (1-3), zijn 400ste wedstrijd als trainer in het betaald voetbal. Yakubu maakt in de wedstrijd tegen PSV zijn rentree AJAX MAGAZINE JANUARI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 39