aan bij Topsport Amsterdam, een stichting die topsport in de hoofdstad promoot. Donderdag 8 november Mido wordt met veertig andere spelers geselecteerd voor de verkiezing van Afrikaans voetballer van het jaar. Op het trainingsveld bij de Amsterdam Arena werk de selectie van Jong Engeland een training af ter voorbereiding op het duel tegen Jong Oranje dat op vrijdag 9 november gespeeld zal worden. Vrijdag 9 november Rafael van der Vaart, Andy van der Meyde en debutant Johnny Heitinga spelen met Jong Oranje na een voorsprong van 2-0 met 2-2 gelijk tegen Jong Engeland. Van der Vaart maakt het openingsdoelpunt. Zaterdag 10 november Cristian Chivu verliest met het Roemeense elftal met 2-1 van Slovenië. Bogdan Lobont komt niet in actie. Tsjechië, met Tomas Galasek op de bank, verliest met 1-0 van België. Nikos Machlas scoort in de vriendschappelijke wedstrijd Griekenland - Estland, die door de Grieken met 4-2 wordt gewonnen. Zlatan speelt met Zweden gelijk tegen Engeland, 1-1. Zondag 11 november Het WK-kwalifkatieduel Trinidad Tobago - Verenigde Staten eindigt in 0-0. John O'Brien speelt de hele wedstrijd. Andy van der Meyde verlaat met een lichte griep het trainingskamp van Jong Oranje en zal de cruciale return tegen Jong Engeland van dinsdag 13 november niet meemaken. AAaandag 12 november Jong Ajax wint de tweede poulewedstrijd van het bekertoernooi voor reserve-elftallen met 1-2 van Jong Utrecht en plaatst zich voor de kwartfinale. Dinsdag 13 november Rafael van der Vaart en Johnny Heitinga plaatsen zich niet voor het EK van 2002. Jong Oranje verliest met 1-0 van Jong Engeland. Zlatan verliest met Jong Zweden van Jong België en ziet het EK ook aan zich voorbijgaan. Woensdag 14 november Ajax besluit zijn meerderheidsbelang in de Begische eersteklasser Germinal Beerschot Antwerpen te vergroten van 51 naar 72,5 procent. Deze uitbreiding zal plaatsvinden door het omzetten van een lening aan GBA in aandelen in de club. Cristian Chivu en Bogdan Lobont plaatsen zich met Roemenië niet voor het WK in Zuid-Korea en Japan. Het tweede play-off- duel tegen Slovenië eindigt in 1-1. Ook het Tjsechië van Tomas Galasek weet zich niet te kwalificeren, aangezien met 1-0 van België verloren wordt. Nikos Machlas mist een penalty in de oefeninterland Griekenland - Cyprus, die door de Grieken met 1-2 verloren wordt. Zaterdag 17 november Jong Ajax wint op de Toekomst met 5-1 van Jong Excelsior. Zondag 18 november Ajax verliest voor het eerst sinds 1963 thuis van NAC. De ploeg uit Breda, met oud-Ajacieden Bobson en Mensah en huurling Hersi, wint verrassend met 3-1. In de eerste helft dringen F-siders een vak op de hoofdtribune binnen waar zich enkele NAC-supporters bevinden. Na afloop van de wedstrijd reageren Ajax-aanhangers hun woede over het verlies af met rellen rondom het stadion. De politie verricht 76 arrestaties. Dinsdag 20 november Na overleg tussen de gemeente Amsterdam, het openbaar ministerie, de politie en een vertegenwoordiging van Ajax wordt besloten dat bij het duel Ajax - PSV van zondag 25 november een alcoholverbod zal gelden voor de publieke ruimtes van de Amsterdam Arena. Jong Ajax, met de A-selectiespelers Mido, Zlatan, Maxwell, Yakubu en Didulica, wint ook de derde poulewedstrijd in het bekertoernooi voor reserve-elftallen. Jong AZ wordt met 0-4 verslagen. Donderdag 22 november De band 'Born Loco' overhandigt hun in eigen beheer uitgegeven CD aan hun favoriete Ajacied Yakubu. Zaterdag 24 november Jong Ajax neemt de koppositie van de ranglijst over van Jong Vitesse door de ploeg uit Arnhem op de Toekomst met 4-1 te verslaan. Zondag 25 november Voor de wedstrijd Ajax - PSV reikt de zanger van het officiële clublied, Joop Leeuwendaal, het eerste exemplaar van de CD-single van de Ajax Marsch uit aan Bob Haarms. 4 In de Arena wordt met 1-3 van PSV verloren. Het is voor Co Adriaanse zijn 400ste wedstrijd als trainer in het betaald voetbal. Zlatan staat na een schorsing van vijf duels weer in de basis. Yakubu maakt zijn rentree na genezen te zijn van zijn vleeswond. Ook Trabelsi, hersteld van een dijbeenblessure, begint aan de wedstrijd, maar moet een kwartier voor tijd wederom geblesseerd het veld verlaten. /Waandag 26 november Het Ajax Museum sluit wegens een verbouwing tot en met dinsdag 16 december zijn deuren. In aanwezigheid van Cristian Chivu, Zlatan en Rafael van der Vaart ondertekent algemeen directeur Ar ie van Eijden een nieuw contract met partner Canal+. De KNVB meldt dat zij oud-Ajacied Marco van Basten tegemoet wil komen als hij de verkorte cursus coach betaald voetbal wil volgen. W/oensdag 28 november Na een AJAX MAGAZINE JANUARI 2002 37

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 37