23 OKTOBER - 6 DECEMBER Dinsdag 23 oktober Brutil Hosé loopt stage bij de Engelse Premier-Leagueclub Middlesbrough. Jong Ajax wint op de Toekomst verrassend met 2-0 van eredivisionist De Graafschap en plaatst zich voor de achtste finale van de Amstel Cup. Woensdag 24 oktober Ajax lijdt de eerste nederlaag van het seizoen door met 5-1 van SC Heerenveen te verliezen. Tomas Galasek maakt zijn rentree in de basis en neemt de aanvoerdersband weer over van Fred Grim, die zijn honderdste officiële wedstrijd voor Ajax keept. Ook Mido staat voor het eerst sinds zijn hersenschudding weer in het veld voor Ajax 1. Omdat SC Heerenveen te weinig kaarten beschikbaar stelt, kan Ajax geen kaartverkoop organiseren voor de wedstrijd. Uit protest nemen het Ajax- bestuur en de Ajax-directie gehuld in het Ajax-shirt als enige plaats in het 'uitvak'. In de Amsterdam Arena kijken zo'n duizend supporters naar de wedstrijd, die dankzij de bereidwillige medewerking van de NOS op grote schermen wordt uitgezonden. 4 Brutil Hosé speelt met de reserves van Middlesbrough een oefenduel tegen het tweede elftal van Halifax Town. Donderdag 25 oktober Drie leden van de Ajax Kids Club mogen op het trainingsveld bij de Arena penalty's schieten op doelman Grim. Zaterdag 27 oktober Op de training raakt Cristian Chivu geblesseerd aan zijn knie. Marco van Basten laat in de media weten dat hij een terugkeer in het voetbal overweegt. Algemeen directeur Ar ie van Eijden zegt in het Algemeen Dagblad dat hij de oud- Ajacied graag terug ziet bij de club, al weet hij nog niet welke rol Van Basten zou kunnen vervullen. Brutil Hosé keert terug naar Amsterdam en zal de rest van het seizoen niet op huurbasis uitkomen voor het Engelse Middlesbrough. Zondag 28 oktober Ajax wint met 4-1 van Willem II. Yakubu loopt een vleeswond op en Trabelsi raakt geblesseerd aan zijn dijbeen. Arie van Eijden opent de Sjaak Swart Suite. Deze skybox is ingericht met KRONIEK door Saar van Bueren foto's Yvonne Witte trofeeën, cups, sjaals en voetbalshirts van de oud-Ajacied. Op wedstrijddagen zal Sjaak Swart in de box gasten ontvangen. 4 Co Adriaanse zegt voor de camera van de Amsteramse TV-zender AT5 dat als je een goede voetballer bent geweest, je niet automatisch een goede trainer bent en dat Marco van Basten dus eerst zijn trainersdiploma moet halen voordat hij eventueel terug zou kunnen keren bij Ajax. Maandag 29 oktober Edel Grass, Thiolon Grass/ Koninklijke Ten Cate en Rubber Recources presenteren in samenwerking met Ajax en de Amsterdam Arena een kunstgrasproject dat als einddoel heeft de Arena binnen drie jaar te voorzien van een kunstgrasveld dat Petri Pasanen werkt hard aan zijn herstel. minimaal de kwaliteit heeft van natuurgras. 4 Jong Ajax speelt in Tilburg met 1-1 gelijk tegen Jong Willem II. Dinsdag 30 oktober De selectie vertrekt naar Hoenderloo om zich voor te bereiden op de UEFA-Cupwedstrijd tegen FC Kopenhagen van donderdag 1 november. Woensdag 31 oktober De president van de rechtbank bepaalt in het kort geding dat Michael van Praag heeft aangespannen tegen de redactie van De Ajax Ster dat het blad niet over hoeft te gaan tot rectificatie. Wel moet de redactie in het volgende nummer een verklaring afleggen dat het blad in de toekomst de handtekening en het bedachte e-mailadres van de Ajax-voorzitter niet meer zal gebruiken. 4 De selectie van FC Kopenhagen werkt een training af in de Amsterdam Arena. Donderdag 1 november Ajax tekent een overeenkomst met achttien amateurverenigingen waardoor de scouting van Ajax bij de amateurclubs wordt gestructureerd. De amateurclubs worden op hun beurt in de gelegenheid gesteld te profiteren van de technische en medische kennis van de Ajax-organisatie. 4 Daniel Cruz overhandigt zanger Jody Bernal het eerste exemplaar van zijn nieuwe CD 'Mi mundo'. Zowel de Ajacied als de zanger komt uit Colombia. 4 Ajax slaagt er net als vorig seizoen niet in de derde ronde van het UEFA-Cuptoernooi te bereiken. FC Kopenhagen wint in de Arena door middel van een vrije trap van Niclas Jensen met 0-1 van de Amsterdammers. De wedstrijd in Kopenhagen was in een 0-0 stand geëindigd. 4 In de rust van het duel tussen Ajax en FC Kopenhagen wordt afscheid genomen van Shota Arveladze, die inmiddels bij de Glasgow Rangers onder contract staat. Vrijdag 2 november Zlatan wordt in Zweden verkozen tot 'Rookie of the year', het beste talent van dat land. Jong Ajax wint op de Toekomst de eerste poule-wedstrijd van het bekertoernooi voor reserve-elftallen met 4-1 van Jong ADO Den Haag. Zaterdag AJAX MAGAZINE JANUARI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 33