Ruud Krol Foto: Yvonne Witte Fortuna wordt met 4-0 verslagen. backpositie', mochten aanvallend meedoen. Laatste opvallende basisspeler was Nikos Machlas. Koeman: 'Op de training zag ik dat Zlatan mentaal niet honderd procent klaar is. Ik bracht hem de tweede helft en ben blij dat hij twee keer scoorde. Ik hoop dat hij nu weer wat meer krediet krijgt van het publiek.' Uitdaging Koeman en Krol hebben met deze overwinning zelf het eerste beetje krediet opgebouwd bij het publiek, mede door het - frisse en aanvallende spel van de Ajacieden. Koeman, gelouterd in het internationale topvoetbal, weet hoe onmisbaar krediet is. Dat gaf hij maandag, bij de perspresentatie, al aan: 'Natuurlijk is krediet belangrijk. Als het goed gaat, zal het krediet blijven bestaan. Zo niet, dan ontstaat er een andere situatie. Maar dat is voetbal eigen. Dat is een uitdaging die ik ben aangegaan. De toekomst wijst uit of dat goed is geweest.' Krediet bij supporters krijg je niet alleen door het team goed te laten voetballen. Ook op dat vlak kent Koeman het klappen van de zweep. Op een vraag over Marco van Basten antwoordde hij: 'Zal ik een slim antwoord geven? Toevallig heb ik Marco afgelopen vrijdagavond op een gala gezien. We hebben daar links en rechts nog wel wat dingetjes over gezegd. Hij heeft aangegeven dat het weer gaat kriebelen bij hem. Dat wacht ik af en we zullen contact houden. Op het moment dat hij het aangeeft, vind ik dat je als club en als coach bereid moet zijn hem iets bij Ajax te laten doen. Ik wacht rustig af.' was daar blij mee, en er ook een beetje verbaasd over. Koeman geeft mij het vertrouwen terug.' Direct na de wedstrijd uitte Koeman over juist het middenveld een puntje van kritiek. 'Soms willen de jongens te veel vooruit denken. Daardoor geven ze, vooral op het middenveld, te veel ruimte weg. De komende tijd gaan we werken aan balans in het elftal. Toch heeft Ajax vanavond fris gespeeld, dat is toch wat we willen zien.' Een van de fris ogende mannen was Tim de Cler, die uitgeroepen werd tot Man of the match. De Leidenaar was opgelucht na de 4-0 overwinning: 'Het waren hectische dagen. Iedereen was iets feller, dat heb je met een nieuwe trainer. Wat mij in twee dagen opviel is dat Koeman vooral op kleine dingen hamert: de tweede afvallende bal, het goed inspelen van de bal.' Verdedigend stond het bij Ajax iets anders; Chivu en Bergdolmo deden vooral geen gekke dingen. Heitinga en De Cler, volgens Ronald Koeman 'logische spelers op de Foto: Guus de Jons De nieuwe assistent-trainer van Ajax, Ruud Krol, speelde 457 officiële wedstrijden voor Ajax en scoorde daarin dertig keer. Krol speelde 339 competitieduels (23 goals), 41 bekerwedstrijden en 68 Europa- Cupwedstrijden (zeven goals). Krols officiële debuut was op 11 december 1968 in de competitiewedstrijd bij DWS. Met de KNVB-bekerfinale op 17 mei 1980 in de Rotterdamse Kuip tegen Feyenoord nam Krol (met een 3-1 nederlaag) afscheid van de club. Met Ajax werd Ruud Krol zeven keer landskampioen, won hij vier keer de KNVB-beker en tilde hij twee keer de Europa Cup 1 boven het hoofd. Na een voetballeven lang bij Ajax kwam Ruud Krol vanaf 1980 uit voor Vancouver Whitecaps en Napoli. Hij sloot zijn actieve loopbaan in 1986 af bij het Franse Cannes. Bovendien was hij 21 jaar lang met 83 wedstrijden (vier goals) recordinternational. Krol debuteerde op 5 november 1969 tegen Engeland in het Nederlands elftal. Met het Nederlands elftal won Krol zilver tijdens het WK van zowel 1974 als 1978 en brons tijdens het EK van 1976. Na een korte stage bij Ajax, bij Tonnie Bruins Slot, keerde Krol op 22 mei 2000 terug bij Oranje. Dit maal als assistent van Frank Rijkaard. Recentelijk vervulde Krol dezelfde functie onder Louis van Gaal. Zijn loopbaan als coach begon bij het Belgische KV Mechelen, gevolgd door Servette Genève, de nationale ploeg van Egypte, Zamalek Cairo en Al Wahad (Verenigde Arabische Emiraten). Ruud Krol is 52 jaar oud. Hij werd geboren op 24 maart 1949 in Amsterdam. AJAX MAGAZINE JANUARI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 28