f Ronald Koeman J v v Sittard als tegenstander. Koeman: 'Het moment is verre van ideaal, dat beseft iedereen. Als je zondag nog een wedstrijd afwerkt met Vitesse en twee dagen later staat een wedstrijd op het programma met een andere club... Maar we zullen de ploeg zo goed als mogelijk is voorbereiden op een goede wedstrijd en een mooie uitslag.' Over zijn doelstellingen met dit Ajax had de geboren Zaankanter nog niet kunnen nadenken. Maar zonder schroom gaf hij aan: 'Het kampioenschap en de beker, daarin moeten we iets halen. In de competitie is, mede omdat er geen club echt bovenuit steekt, nog alles mogelijk. Ik ben daar best optimistisch over. Ik zie geen andere club in Nederland die kwalitatief veel beter is dan Ajax. De komende tijd moet uitwijzen of de inhoud van dit elftal voldoende is.' Over zijn tactische benadering wilde Koeman, zonder zijn voorgangers tekort te doen, kwijt dat hij slechts één systeem prefereert. 'Mijn voorkeur is duidelijk. Ook bij Ajax gaat dat gebeuren: 4-3-3. Het liefst met buitenspelers. Al zal het best een keer zo zijn dat het in een bepaalde wedstrijd in detail verandert.' Twee dagen, inclusief de dag van het duel in Huis ter Duin, hadden Krol en Koeman de tijd om de selectie voor te bereiden. Tijdens de warming-up vielen twee dingen op: de Ajacieden deden geen verplichte Foto: Louis van de Vuurst Na bijna twintig jaar keert Ronald Koeman terug bij Ajax. De voormalige international begon zijn voetballoopbaan in de eredivisie in 1980, bij FC Groningen. Na drie seizoenen ging hij in 1983 naar Ajax, waar hij in drie seizoenen 94 competitie wedstrijden (23 goals) speelde. Ronald Koeman debuteerde bij Ajax op 21 augustus 1983 in de wedstrijd FC Utrecht - Ajax (1-1). Zijn laatste wedstrijd voor Ajax speelde hij op 28 mei 1986, thuis in De Meer tegen RBC. Met de 3-0 zege haalden Ajax en Koeman de KNVB beker binnen. In totaal heeft Koeman drie keer de KNVB-beker gewonnen. Vier keer werd hij als speler kampioen van Nederland (in 1985 met Ajax), met FC Barcelona werd hij net zo vaak kampioen van Spanje. Twee keer prijkt de naam van Ronald Koeman op de lijst van Europa-Cup-1-winnaars. Zijn indrukwekkende carrière voerde hem na Ajax langs PSV, FC Barcelona en Feyenoord. Koeman begon zijn trainersloopbaan bij de KNVB, als assistent van Guus Hiddink. Van 1998 tot en met december 1999 was hij assistent bij FC Barcelona, waarna hij per 1 januari 2000 werd aangesteld als hoofdcoach van Vitesse. In de KPN Eredivisie coachte Koeman Vitesse 65 keer. Hij boekte 32 zeges, speelde twintig keer gelijk en leed dertien nederlagen. In 1988 maakte Ronald Koeman deel uit van het Nederlands elftal dat in Duitsland de Europese titel in de wacht sleepte. Met zijn 78 interlands is Koeman de nummer vijf op de ranglijst van recordinternationals. Ronald Koeman is 38 jaar oud. Hij werd op 21 maart 1963 in Zaandam geboren. jjjjl I I jjjj jij gezamenlijke oefeningen; ieder bereidde zich op eigen wijze voor op het duel. En de linker dug-out was weer het thuishaventje van Ajax. De thuisspelende ploeg zit links, zo hoort het, moet Koeman hebben gedacht. In de basisopstelling viel één naam vooral Krol en Koeman bekijken de warming-up, die de spelers naar eigen inzicht mogen invullen. AJAX MAGAZINE JANUARI 2002 Foto: Collectie Ajax op: Richard Knopper. Na ruim vier maanden (Roda thuis was de laatste) startte de nummer 10 weer op zijn eigen stek. Koeman motiveerde zijn keuze na het duel: 'Ik kan Knopper, Van der Vaart en Wamberto op die plek gebruiken. Knopper heeft een goed oog voor die positie.' Knopper zelf was gelukkig met zijn basisplek: 'Koeman vertelde dat hij het in zijn ogen sterkste team wilde opstellen. Ik 27

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 27