Pijnlijke weken liggen achter ons. De uitschakeling in de UEFA Cup, de confronterende nederlagen tegen NAC en PSV. De wanorde op de tribunes en buiten het stadion. Ik heb er vreselijk slecht van geslapen. Pijnlijker nog dan die nederlagen was het gesprek dat ik op donderdagochtend 29 november met Co Adriaanse moest voeren. Het zijn de pijnlijkste beslissingen die je als directeur moet nemen. Wanneer je iemand ontslaat, ontsla je eerst en vooral een mens. Ik hecht er dan ook grote waarde aan zo'n mededeling op een respectvolle manier te doen. Schaamteloos vond ik dan ook de overval die Willibrord Frequin verkleed als Sinterklaas in De Week van Willibrord pleegde op het gezin van Co. Ik zal wat er in de uitzending gebeurde op deze plaats niet nogmaals beschrijven. Dat zou te veel eer zijn voor deze manier van tv-maken. Maar Ajax heeft SBS6 wel een brief gestuurd. Om boosheid en afkeer te tonen. Niet in de wetenschap iets van de schade die Co door zo'n uitzending is berokkend met zo'n brief te kunnen herstellen. Maar vooral in de hoop dat Ajax met zo'n brief enigszins kan appelleren aan het goede fatsoen. In de publicitaire lawine rond het ontslag van Co zou je bijna vergeten dat Ajax ook afscheid nam van penningmeester en commissaris Arie van Os. Hij was al een tijdje wat minder in beeld, maar zijn conclusie in Het Parool onderschrijf ik toch niet helemaal. Daar zei Van Os over de 'onzichtbaarheid' van het bestuur: 'Over een paar jaar praat niemand meer over ons.' Dat is op zich een rake conclusie, maar het doet geen recht aan de verdiensten die Arie van Os voor onze club heeft gehad. Daarom zal er over Arie van Os altijd worden gesproken. Ik wens hem vanaf deze plek vele genoeglijke visuren. Ik schrijf deze column op woensdag 5 december. Het is de dag na de 4-0 zege op Fortuna Sittard. Het is twee dagen na de persconferentie waarin Ronald Koeman en Ruud Krol aan de media zijn gepresenteerd. Ik hoop dat nu de rust terugkeert. Ajax heeft twee trainers aangetrokken met een Ajax-verleden. Ajax heeft twee trainers aangetrokken die dicht bij de spelersgroep staan. Ajax heeft twee trainers aangetrokken die honderd procent de doelstelling van Ajax onderschrijven: Ajax streeft altijd naar het hoogste. Daarom wil ik ook een beroep doen op u, de supporter van Ajax. Steun hen! Steun Ronald en Ruud. Uw belang is mijn belang, is Ajax' belang. We willen allemaal dat Ajax structureel terugkeert aan de top. En daar is bovenal eensgezindheid voor nodig. Er bestaat echter geen garantie voor succes. Sport komt niet met garanties. Wanneer Foto: Louis van de Vuurst winnen en verliezen in de sport niet zo dicht tegen elkaar aan zouden liggen, zou sport een hoop van zijn charme verliezen. Ook Ajax zal verliezen. Gegarandeerd. Maar ik weet dat wij in de Ajax-organisatie elkaar dan juist zullen steunen. Dat we samen met elkaar op de ingeslagen weg doorgaan. Eensgezind. Ik hoop dat u als Ajax-supporter zich óók dan bij onze eensgezindheid aansluit. Zonder aanziens des persoons. VAN A3AKVAN EI4PEN Ten slotte wens ik u allen gezellige feestdagen en een sportief 2002 met hopelijk veel te juichen voor ons aller Ajax! Arie van Eiiden AJAX MAGAZINE JANUARI 2002 21

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 21