Did ABNAMRO CANAL+ SIEMENS vA adidas mobile iü Online AY Martinair REIZEN ROTO SMEETS Igg Het meest erger ik me aan het rotsvaste geloof van Adriaanse in zijn eigen gelijk. Zijn lijn is dé lijn en wie niet voor hem is, is tegen hem. Een groot en onverwoestbaar wantrouwen is bij zijn karakter ingesloten. Inderdaad, het lijkt Louis van Gaal wel. Paul Onkenhout in de Volkskrant van 1 december Als in dit stuk geen rechte lijn valt te ontdekken, komt dat omdat ik zelf van nature nogal eens links- of rechtsaf sla. Dat biedt het voordeel dat je niet, zoals Adriaanse, rechtstreeks naar je eigen ondergang wordt geleid. Paul Onkenhout in de Volkskrant van 1 december Bij Co Adriaanse hoef je maar een knop in te drukken of die hele vakbondsriedel over opleidingen en diploma's en paarden en ruiters wordt als op commando afgedraaid. Henk Spaan in Het Parool van 1 december Logisch. Als ik de redactie van Studio Sport was, had ik Louis van Gaal, of eigenlijk de one- man-show Louisook uitgemolken tot de laatste druppel. In elke terzijde en elke kantlijn zou ik er op zijn teruggekomen. Maar dan niet gecompileerd met Co Adriaanse, zoals gisteravond. De insteek was me duidelijk - het drama van de hedendaagse voetbalcoach - maar het individuele leed werd erdoor verkleind. Die wegrijdende auto van Adriaanse is prachtig. Die megalomane paraplu van Van Gaal is misschien nog mooier, maar samen blijft er niets van over Han Lips in Het Parool van 3 december Eerder op de avond, tijdens de persconferentie, bleek Koeman al over een benijdenswaardige rust te beschikken. Niets zeggen over Adriaanse, glimlachend reageren op vragen over Marco van Basten. Maar die rust, tegenovergesteld aan de dwarse strakheid van Adriaanse en de hysterische achterdocht van Van Gaal, heeft ook een nadeel. Je hebt Koeman in je uitzending, maar hij zegt gewoon niets verkeerds. Han Lips in Het Parool van 4 december r Partners A MITSUBISHI MOTORS Sponsors The Advanced Travel Partner total care vrolijk geworden. Henk Spaan vraagt aan Beenhakker of de nieuwe trainer van Ajax in zijn contract verplicht wordt om Ibrahimovic op te stellen. Beenhakker lacht: 'Geloof jij mij maar, ik weet zeker dat Henk Spaan binnen een jaar in zijn programma een item zal maken waarin de loftrompet wordt gestoken over Zlatan Ibrahimovic. Wij hebben die jongen echt niet voor niets gehaald.' Iemand vraagt of Beenhakker zelf als coach terug zou kunnen keren. Niet Beenhakker zelf, maar Van Eijden geeft antwoord: 'Daar is geen sprake van.' Als Beenhakker tegen het einde van de persconferentie op dreef is geraakt, zegt hij verschillende malen tegen hengelende verslaggevers: 'Ik heb jullie heus wel door hoor, jullie willen door middel van bekende trucjes uitvissen met wie wij nu bezig zijn, maar ik zeg toch niets.' Een spel is een spel en de journalisten boeken terreinwinst, want tussen alle regels door heeft de Ajax- leiding zich laten ontvallen dat er twee, drie kandidaten zijn voor de opvolging van Adriaanse. Maar ach, veel doet dat er allemaal niet toe, denk ik even later in de auto. Er zal heus wel weer een nieuwe trainer komen. En laten we hopen dat deze zijn contract uitdient. Terwijl ik in mijn spiegeltje de Arena steeds kleiner zie worden, moet ik denken aan een opmerking van Kees Jansma, die vindt dat alleen rust Ajax kan helpen. 'Hoe je die rust bereikt? Door een gezamenlijke inspanning om eens een jaar lang je muil dicht te houden. Bij Ajax lult werkelijk iedereen over iedereen, en met iedereen.' Het is een rake bewering, die volgens mij serieus moet worden opgevolgd. Daarom deze oproep aan alle Ajacieden: monden dicht tijdens de feestdagen en ga zwalken door de straten van de kille stad. Jeroen van den Berg fMCfCi DRIJFHOUT Stastetoteri 170 AJAX MAGAZINE JANUARI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 170