Van een trekpaard zou je iets meer respect voor de volbloed verwachten Zwalkend de kerstdagen door DE HEREN MEP IA samenstelling Michel Sleutelberg Bij de commerciëlen last heel Nederland een plaspauze in tijdens de reclames. Tijdens Studio Sport haast iedereen zich naar het toilet zodra Jonk in beeld verschijnt. Johan Derksen in Voetbal International van 17 oktober Ik zag hem nog zitten, Ome Leo, tussen die bestuurders van onze Mokummers, op de tribune in Friesland; als je dan die Rotterdam- Zuidkop ziet, dan denk je toch niet: 'Daar zit een Ajacied'? Ik tenminste niet, ik vind het nog steeds geen gezicht. Gerard Cox in de Feyenoord-krant van 29 oktober Een vriend van mij is Ajacied, ik vertel het zelf maar vóór iemand mij er mee tracht te chanteren. U wist het misschien niet, maar behalve Joden, negers, journalisten, homofielen en andere Belgen heb ik ook Ajacieden onder mijn vrienden. Gerard Cox in de Feyenoord-krant van 29 oktober In Studio Sport nam ik nog net even mee dat Co Adriaanse nog veel moet leren, want een echte toptrainer zeurt niet over de media en jokt niet dat hij niets leest of kijkt. En dat de Ajax-coach de pretentieloze opstelletjes in het Algemeen Dagblad objectieve journalistiek noemt, zegt alles over zijn mediagevoeligheid. Co Adriaanse moet nu eens een grote jongen worden, die immuun is voor negatieve en positieve publiciteit. Johan Derksen in Voetbal International van 31 oktober Volgens Co zijn er in dit land maar twee kranten objectief: het AD en Het Parool. De rest leest-ie dus niet meer. Co wil zijn mening alleen maar bevestigd zien, Co neemt geen andere mening tot zich en dat lijkt mij zeer bedreigend voor het karakter van Co. Vind ik, in al mijn objectiviteit. Kees Jansma in Voetbal International van 31 oktober Coach van de maand november zal Co Adriaanse niet meer worden. Een ruiter die zijn paard telkens op een andere manier laat rijden, wordt onherroepelijk een keer afgeworpen. Henk Spaan in Het Parool van 3 november Zwalkend door de straten van de kille stad. Het is een zinnetje uit een liedje dat ergens in de jaren zeventig moet zijn opgenomen. Ik weet niet waarom, maar zodra het december is, neuriet dit zinnetje als vanzelfsprekend in mijn hoofd. U zult zich afvragen waarom ik de lezer hiermee lastig val, maar dat heeft natuurlijk alles te maken met de situatie bij ons aller Ajax. Want laten we eerlijk zijn, er zal tijdens de feestdagen wat afgezwalkt worden door Ajacieden. De tijd lijkt rijp voor totale bezinning. Ajacieden (ook de directeuren!), gebruik de kerstdagen om al uw zonden te overdenken. Raad van commissarissen, zorg voor een meerjarenbeleid waarin het niet nodig is om nog eens een trainer vroegtijdig de laan uit te sturen. Spelers, vecht zoals in de tweede helft tegen FC Twente. Supporters, laat de boel heel als de tegenstander een doelpuntje maakt. En hoe zal Co Adriaanse tijdens de kerstdagen zwalken? Toen de kranten na Ajax - PSV hun automatische wapens oppoetsten teneinde het vervroegde ontslag van Co Adriaanse te bewerkstelligen, moest ik van binnen een beetje lachen. Hadden de heren media dat aan het begin van het seizoen ook al niet geprobeerd? En was dat toen niet vergeefs gebleken? Ajax versloeg in een week tijd Feyenoord en Celtic, waarna Co mocht blijven. En hoe! Ajax won, won en won. Tot de uitwedstrijd tegen Heerenveen, waar een zeperd van jewelste (5-1) het zelfvertrouwen aantastte. Co's 5-3-2- systeem begon te haperen en uiteindelijk is hij slachtoffer geworden van zijn eigen koppigheid. De heren media hebben dus hun zin gekregen: Co Adriaanse werd, nota bene één dag na de op hartstocht gewonnen wedstrijd tegen FC Twente, ontslagen. In de stand had Ajax op dat moment 14923 29 (31-18) achter zijn naam staan, voldoende voor een stevige tweede plaats. Voorwaar geen slecht uitgangspunt; maar goed, de wetten van de topsport zijn nu eenmaal ondoorgrondelijk. Terwijl ik deze laatste zin opschrijf, rolt er een persbericht binnen. Over twee uur is er in de Arena een persconferentie waarin uitleg wordt gegeven over het ontslag van Adriaanse. Buiten is het guur weer. Ik besluit te gaan. In de perskamer van de Arena is het een drukte van belang. Iedereen, maar dan ook iedereen, is aanwezig in de kleine perskamer. Eén journalist stelt nuchter AJAX MAGAZINE JANUARI 2002 167

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 167