Misschien een flauwe vraag: was het vroeger leuker 'Dat is moeilijk te zeggen. Hoewel ik dagelijks tussen de jonge mensen in sta en mij ook zo voel, heb ik weieens een beetje heimwee. Alles wordt bij clubs in banen geleid. Vroeger bestond er bijvoorbeeld geen mixed zone. Toen was het gemakkelijker, je wachtte gewoon bij de kleedkamer en nodigde een speler uit voor een gesprek. Bij een EK of WK zijn die regels tegenwoordig heel scherp geworden. Het was vroeger niet beter, maar wel aangenamer. Het circus was overzichtelijker. Ik ga mijzelf nu niet meer tussen tientallen journalisten rond een trainer verdringen om een bepaalde uitspraak los te krijgen. Daar heb ik geen zin meer in.' Film en theater In een eventueel nieuw programma van Kees Jansma zouden de volgende onderwerpen aan bod kunnen komen: politiek, film en theater, om er een paar te noemen. Jansma: 'Mensen die mij goed kennen, weten dat ik van jongs af aan een groot film- en theaterliefhebber ben geweest. Dat heeft ongetwijfeld met mijn jeugd in Amsterdam te maken, waar we al op jonge leeftijd werden meegenomen naar het theater. Ik ben een regelmatig bezoeker van Carré. Mijn vrouw heeft dezelfde hobby, we reizen graag naar grote steden in de wereld om de nieuwste musicals te zien. Mijn broer is film- en toneelrecensent bij de Haagsche Courant, al net zo lang als ik in de sport zit. Wij hebben belangstelling voor eikaars onderwerpen in het werk. 'Ik heb gelukkig altijd tijd gevonden voor de invulling van mijn hobby's. Zeven dagen in een week zijn er veel. Mijn vrouw heeft een goede baan bij de politie, we hebben het allebei erg druk. In de sportjournalistiek zijn er heus momenten waarop het minder druk is. Ik kan redelijk goed afstand nemen van mijn werk, hoewel ik thuis duizend televisiekanalen heb waar ik regelmatig naar kijk.' Een terugkerende persoon in interviews met Kees Jansma is zijn vader. Ook in dit verhaal is hij aanwezig. Jansma: 'Die liefde geldt niet alleen voor mijn vader, maar ook voor mijn moeder. We hebben een fantastische familieband. Mijn ouders zijn in januari 2002 zestig jaar getrouwd. Mijn vader heeft mijn broer, mijn zus en mij altijd heel goed begeleid, met alles. Mijn moeder deed dat ook, maar minder met het voetbal, omdat ze daar niet zo'n band mee heeft. Ik bel mijn vader nog altijd op na een uitzending. Hoe vond je het, vraag ik hem dan. Hoor ik dan: Ja hoor, dat was wel aardig, direct gevolgd door een:Wat ga je morgen eigenlijk doen?, dan weet ik voldoende: het was helemaal niets. En ik moet het hem nageven, hij heeft altijd gelijk.' 164 AJAX MAGAZINE JANUARI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 164