plaatste zich mede ten koste van Egypte voor het WK. Oranje beriep zich nog half op de ten onrechte opgelegde schorsing van Edgar Davids in de wedstrijd tegen Ierland. Egypte had een iets sterker argument. De uitwedstrijd tegen Algerije was volkomen uit de hand gelopen. Mido: 'In de kwalificatiereeks had ik goed gespeeld. Ik had drie keer gescoord en zag het helemaal zitten om naar de eindronde te gaan. Ik deed mee in die idiote wedstrijd tegen Algerije. Na een uur spelen scoorde ik de 0-1. De Algerijnse supporters werden helemaal gek. Opeens openden ze de hekken naar het veld. De woedende fans kwamen het veld op stuiven. We moesten rennen voor ons leven. Meer dan veertig minuten zaten we binnen, met de deur van de kleedkamer stevig dicht. Normaal gesproken mag een wedstrijd dan niet meer worden hervat, maar de scheidsrechter kwam ons doodleuk vertellen dat we weer het veld op moesten. Twee minuten later stond het 1-1. Wij letten meer op de tribunes dan op onze tegenstanders. Uiteindelijk hadden we een beter resultaat nodig om het WK te halen. De Egyptische voetbalbond heeft alles op band staan en die band als bewijs bij de FIFA afgegeven. Natuurlijk wilden wij dat die wedstrijd zou worden overgespeeld, maar bij de FIFA zag men daarvoor niet voldoende aanleiding. Ongelooflijk. Ik ben zo in één seizoen na de Champions League en de UEFA Cup ook nog het WK misgelopen. Ik kan dat maar heel moeilijk verkroppen. Ik had me er zoveel van voorgesteld.' Beledigingen van Anthuenis Halverwege het seizoen is de 18-jarige Mido al drie illusies armer. Zijn tijd komt nog. Want alom bestaat het vermoeden dat Ahmed Hossam, zoals hij niet volgens zichzelf maar wel volgens zijn paspoort heet, aan het begin staat van een mooie carrière. Een jaar speelde hij voor het Belgische Gent. Hij speelde er goed. Voor zijn directe tegenstanders was hij niet te houden, en daarom uiteindelijk ook niet voor zijn werkgever. Mido: 'Ik moest verder. Als ik niet weg zou gaan, zou ik blijven stilstaan in mijn ontwikkeling. En dergelijke stilstand is inderdaad achteruitgang. Dat ik weg zou gaan, stond vast. Niet waarheen. Lang leek het Anderlecht te worden, maar op het laatste moment ging dat mis. Bij Anderlecht denkt men dat men alles kan maken. Dat is ook zo, in België. Maar niet bij mij. Alles was rond. Ik zou die maandagmiddag om vier uur gaan tekenen. Er was een persconferentie georganiseerd waarop dat zou gebeuren. Om één uur zat ik te eten met mijn vader en broer, toen mijn manager belde met de mededeling dat het met Ajax allemaal rond was als ik zou willen. Zij waren al in de winterstop naar mij komen kijken, maar het was nooit echt concreet geworden. Vandaar dat ik dacht dat ik naar Anderlecht zou gaan. Anderlecht is een AJAX MAGAZINE JANUARI 2002 15

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 15