Niedersachsenstadion HISTORISCHE öRONP Laren we om te beginnen een misverstand uit de weg ruimen: de bespeler van het Niedersachsenstadion heet niet Hannover jjj§6, maar Hannover 96. Geen apostrof alstublieft voor deze oude club (1896), die nou niet bepaald over een heel lliccesrijke historie beschikt. Twee landskampioenschappen (1938 en 1954) en één bekerwinst (1992) prijken op het erelijstje. Sinds de oprichting van de Bundesliga in 1963 wist Hannover 96 nog nooit bij de eerste drie op de ranglijst te eindigen. De accommodatie van de club was lange tijd net zo bescheiden. Vanaf 1925 speelde Hannover 96 in het Hindenburgstadion, met een capaciteit van 25.000 toeschouwers. door AAarcelle van Hoof Het naar de in 1925 geïnstalleerde Duitse president genoemde stadion kreeg in latere, politiek donkere dagen een neutralere naam, het Eilenfeldstadion. Dat complex is nog steeds in gebruik. De amateurtak van Hannover 96 speelt en traint er. Het Niedersachsenstadion is een direct gevolg van het einde van de Tweede Wereldoorlog. Hannover was een van de steden die door de geallieerden waren platgebombardeerd. En net als in bijvoorbeeld Hamburg, München en Leipzig gebruikte men het puin onder meer om een nieuw stadion te bouwen. In Hannover was 2 miljoen kubieke meter puin nodig om de ovaal te scheppen waarop het stadion gebouwd werd. In 1951 begonnen de werkzaamheden met het 24 meter ophogen van de westkant van het te bouwen complex. De oostelijke zijde hield men lager, zodat het publiek uitzicht bleef houden op de nabijgelegen Maschsee. Het Niedersachsenstadion is vlak bij het stadscentrum gelegen (zo'n tien minuten lopen), maar het ligt heerlijk natuurlijk, in een park, tussen de Maschsee en 140 AJAX MAGAZINE JANUARI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 140