FA Z I N E WÊtk) A R I 2002 voetbalminnend Nederland was groot. Maar met alles wat in zijn vermogen lag, knokte Rob de Wit terug. Hij droomde van een rentree in Ajax 1. De lange revalidatie leek te slagen. Maar een nieuwe terugslag zorgde ervoor dat hij, slechts 24 jaar oud, definitief een streep onder zijn voetbalcarrière moest zetten. Zijn voetbalvrienden uit Amsterdam, Utrecht en van het Nederlands elftal bezorgden Robbie de Wit een ontroerend afscheid. Op 28 mei 1988 speelden Ajax en het Nederlands elftal ter ere van hem een wedstrijd. Voor de aftrap sprak Marco van Basten hem op de middencirkel toe: 'Hier staan twee doodgewone Utrechtse jongens. De één voetbalt nu in Italië, de ander zou er, eigenlijk, óók behoren te spelen.' Overmand door emoties liet Marco het bij deze weinige woorden. Samen met zijn vrouw volgde een geroerde Robbie de wedstrijd. Tien minuten voor het eind van de wedstrijd ging Robbie de Wit op de schouders van de spelers voor een ereronde. 'Robbie bedankt', klonk het als uit één mond van de tribunes. Subtop In de jaren tachtig was FC Utrecht regelmatig in de subtop van de eredivisie terug te vinden en werd er ook Europees voetbal gespeeld. Vooral in de Galgenwaard was de club een geduchte tegenstander en Ajax kan daarover meepraten. Vanaf 1985 wist Ajax zeven seizoenen achter elkaar niet Oud-Ajacied Dave van den Bergh heeft bij FC Utrecht zijn draai gevonden. Foto: George Verberne 'Twee doodgewone Utrechtse jongens...' Utrecht-spelers van weleer, herenigd op het Ajax-trainingsveld. Pronk zijn carrière in 1970 bij Utrecht af. Edo Ophof belandde na zijn Ajax-loopbaan. in 1986 in Utrecht. Robbie Alflen kwam begin jaren negentig over van Utrecht naar Amsterdam. Ook Utrecht-lieveling John van Loen kwam na enige omzwervingen in diezelfde periode naar Amsterdam. En vorig seizoen sloot voormalig Ajax-speler Alfons Groenendijk zijn carrière als profvoetballer in Utrecht af. In het huidige elftal van FC Utrecht hebben twee spelers een Ajax-verleden. Patrick Zwaanswijk gebruikte de twee seizoenen die hij in de Ajax-zaterdag speelde, als opstap naar het profvoetbal. Linksbuiten Dave van den Bergh doorliep alle jeugdelftallen van Ajax en debuteerde onder Louis van Gaal in 1996 in het eerste. Maar de echte doorbraak bleef uit. 'Simpelweg omdat ik kwaliteit tekort kwam,' liet hij aan Het Parool weten. 'Ajax was op dat moment absolute wereldtop. Dat was ik toen niet, en dat ben ik nu nog steeds niet.' Na een kort avontuur in Spanje heeft Van den Bergh in Utrecht zijn draai gevonden. 'Bij Utrecht is de sfeer nog echt uniek. Het is een echte volksclub. Alle voorwaarden om goed te spelen, zijn hier aanwezig. Het publiek, de echte clubmensen, het veld, de onderlinge sfeer... Dat heb ik niet eerder meegemaakt.' in Utrecht te winnen. De jaren negentig laten een gunstiger beeld zien. Aarzelend verbleekte voor Ajax het beeld van FC Utrecht als Angstgegner. Ajax won weer in de Domstad. In 1997 gebeurde dat zelfs met ruime cijfers: 1-7. Het was de wedstrijd van Ole Tobiasen. De Deense Ajax-verdediger vierde zijn competitiedebuut met twee doelpunten. In de geschiedenis van Ajax en Utrecht waren er meerdere spelers die voor beide clubs uitkwamen. Zo bouwde Ajacied Ton Foto: I nui'van de Vuurst

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 132